Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 7845
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Obdarowani za akcję z żabkami

Środa, 25 kwietnia 2018, 8:25
Aktualizacja: Czwartek, 26 kwietnia 2018, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Obdarowani za akcję z żabkami
Fot. Przemek Kaczałko
Przeprowadzona niedawno akcja na Osiedlu Czarne, gdzie rozłożono siatkę chroniącą żaby przed pojazdami, a także do przenoszenia płazów na drugą stronę ulicy – spotkała się z dobrym odzewem ze strony władz miasta. Wczoraj (24.04) przekazano inicjatorom (społeczności Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze) prezenty w podziękowaniu za akcję.

Na terenie szkoły przy ul. Leśnej odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca prezydenta miasta przekazał na ręce dyrektora placówki specjalistyczny mikroskop, który będzie służył uczniom podczas zajęć z weterynarii, a najbardziej zaangażowana młodzież dostała wejściówki do Term Cieplickich.

- Jesteśmy zaskoczeni taką nagrodą – wyznał dyrektor szkoły Paweł Dernoga, który spodziewał się co najwyżej dyplomów z podziękowaniami, a okazało się, że placówka otrzymała wysokiej jakości sprzęt. Dyrektor ZSPUiBS przypomina, że żaby w okresie między marcem a majem jest pod ścisłą ochroną i należy im pomagać. - Setki żab ginęły pod kołami samochodów. Kilka lat temu pojawił się tam znak drogowy „Uwaga żaba!”, ale i tak ginęły. Wykorzystaliśmy do tego zapał uczniów i nauczycieli – powiedział P. Dernoga. - Nie udało się uratować każdej żabki, ale chociaż część nam się udało – powiedziała Weronika z technikum weterynaryjnego. - Kochamy zwierzęta i lubimy mieć poczucie, że możemy im pomóc – dodała uczennica.

Jednocześnie przedstawiciele szkoły poinformowali o kolejnej inicjatywie przy współpracy z MPGK, a więc montowaniu budek lęgowych dla ptaków w lasach komunalnych. - Dwie z nich zostaną umieszczone w lesie koło szkoły, a kolejne w innych lasach – mówił Paweł Dernoga, który zaznacza, że termomodernizacja budynków sprawia, że wiele ptaków straciło swoje miejsca lęgowe i również należy im pomóc. Chodzi m.in. o jerzyki, kosy czy szpaki. - Nasz świat cały czas się rozwija, a ludzie zajmują siedliska tych zwierząt, więc warto im pomagać odbudować siedliska – dodała Izabela Wayer, nauczycielka ZSPUiBS.

Ponadto uczniowie szkoły z ul. Leśnej posadzą wkrótce ponad 700 drzew w lasach komunalnych. Akcja rozpocznie się w czwartek w okolicach zbocza Góry Siodło.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group