Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5888
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O sprawozdaniach bez... sprawozdań

Poniedziałek, 8 lipca 2019, 9:09
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: O sprawozdaniach bez... sprawozdań
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, radni wysłuchali prezesów spółek miejskich na temat sprawozdań finansowych za rok 2018. Co ciekawe, radni nie otrzymali wcześniej dokumentów, z którymi mogliby się zapoznać, aby przygotować pytania.
To skandal, jak mamy dyskutować o sprawozdaniach, skoro ich nie otrzymaliśmy - stwierdził Hubert Papaj, radny klubu Zadbajmy o Miasto, który był równie zaskoczony tym faktem, jak Mariusz Gierus z klubu radnych PiS.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej wyjaśnia z kolei, że była to tylko informacja, choć w Biuletynie Informacji Publicznej było jasno wskazane, że tematem pracy komisji będą sprawozdania, a nie jedynie informacja o ich istnieniu i częściowe dane podane słownie.

Sprawozdania spółek nie są przedstawiane radnym - to była informacja na temat sytuacji finansowej spółek, więc prezesi nie są upoważnieni, żeby radnym przedstawiać całość sprawozdania finansowego, tylko poinformować, czy mają zyski w firmach, jak wygląda sytuacja finansowana i co wpłynęło na wynik dodatni lub ujemny - stwierdzi Józef Szlachta z Koalicji Obywatelskiej, szef Komisji Gospodarki Komunalnej.

Aby odnieść się merytorycznie do przedstawionych danych, warto wcześniej znać te dane, ale radni ich nie mieli - podnosimy.

Zgadza się - właściwie tylko wysłuchaliśmy informacji prezesów spółek. Była możliwość zadawania pytań. Większość informacji znajduje się na BIP-owskich stronach spółek miejskich i tam można uzyskać informacje na temat tego, co się dzieje w spółkach miejskich - dodał J. Szlachta.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
14%
Złości
21
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group