Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 1804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O sprawozdaniach bez... sprawozdań

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 lipca 2019, 9:09
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 6:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas piątkowego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, radni wysłuchali prezesów spółek miejskich na temat sprawozdań finansowych za rok 2018. Co ciekawe, radni nie otrzymali wcześniej dokumentów, z którymi mogliby się zapoznać, aby przygotować pytania.
To skandal, jak mamy dyskutować o sprawozdaniach, skoro ich nie otrzymaliśmy - stwierdził Hubert Papaj, radny klubu Zadbajmy o Miasto, który był równie zaskoczony tym faktem, jak Mariusz Gierus z klubu radnych PiS.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej wyjaśnia z kolei, że była to tylko informacja, choć w Biuletynie Informacji Publicznej było jasno wskazane, że tematem pracy komisji będą sprawozdania, a nie jedynie informacja o ich istnieniu i częściowe dane podane słownie.

Sprawozdania spółek nie są przedstawiane radnym - to była informacja na temat sytuacji finansowej spółek, więc prezesi nie są upoważnieni, żeby radnym przedstawiać całość sprawozdania finansowego, tylko poinformować, czy mają zyski w firmach, jak wygląda sytuacja finansowana i co wpłynęło na wynik dodatni lub ujemny - stwierdzi Józef Szlachta z Koalicji Obywatelskiej, szef Komisji Gospodarki Komunalnej.

Aby odnieść się merytorycznie do przedstawionych danych, warto wcześniej znać te dane, ale radni ich nie mieli - podnosimy.

Zgadza się - właściwie tylko wysłuchaliśmy informacji prezesów spółek. Była możliwość zadawania pytań. Większość informacji znajduje się na BIP-owskich stronach spółek miejskich i tam można uzyskać informacje na temat tego, co się dzieje w spółkach miejskich - dodał J. Szlachta.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
14%
Złości
21
75%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group