Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2858
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: O skutkach energii z wiatru

Czwartek, 29 kwietnia 2010, 9:11
Aktualizacja: 9:12
Autor: TEJO
REGION: O skutkach energii z wiatru
Fot. Organizatorzy
Po debatach w Lubomierzu i Mirsku dziś odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną pozytywy i negatywy wykorzystania wiatru jako źródła energii elektrycznej oraz lokowaniu elektrowni wiatrowych na Pogórzu Izerskim.

Spotkanie odbędzie się dziś (czwartek, 29 kwietnia) o godz. 17.00 w Olszynie (na drodze Jelenia Góra-Zgorzelec) w Hotelu Zaułek przy ul. Wolności (za sklepem Biedronka). Organizatorzy – jak zwykle – zadbali o obecność specjalistów z różnych dziedzin, którzy wyjaśnią, jaki wpływ na środowisko naturalne oraz na ludzi mają wiatrakowe inwestycje.

Organizatorzy liczą także na obecność przedstawicieli samorządów. Dotychczas ich reprezentanci wykazali bardzo umiarkowane zainteresowanie poprzednimi debatami. – Zaproszono przedstawicieli gmin: Olszyna, Gryfów Śląski, Pielgrzymka, Siekierczyn, Leśna.

Spotkanie jest otwarte, a problem ostatnio żywo dyskutowany, zwłaszcza w kontekście założenia przez organizacje przyrodnicze, agroturystyczne, społeczne i turystyczne Forum Sudeckiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
209
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group