Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5685
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: O pisaniu... ikon

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 6:36
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2018, 7:40
Autor: WAC
Piechowice: O pisaniu... ikon
Fot. POK
Sporym zainteresowaniem miłośników sztuki cieszył się wernisaż wystawy ikon Katarzyny Kobuszewskiej, który odbył się w miniony piątek (22.11) w galerii wystawowej Piechowickiego Ośrodka Kultury. Ekspozycję będzie można oglądać do 4 stycznia.

Główną atrakcją piątkowego wernisażu, w którym oprócz widzów uczestniczyli też artyści: Dorota Niebudek, Grażyna Użarska-Żwan i Agnieszka Buczek oraz Mariusz Niebudek, była możliwość zobaczenia na żywo pokazu pisania ikon. Można było też zapytać autorkę prezentowanych w galerii POK prac o tajniki jej warsztatu.

Autorka prezentowanych w Piechowicach prac jest płocczanką, z wykształcenia plastykiem. Od wielu lat interesuje się wschodnim malarstwem religijnym. Uczestniczy w wielu krajowych i zagranicznych warsztatach oraz plenerach. Pisze ikony stosując tradycyjne, wielowiekowe kanony - wykonanie podobrazia, proces przenoszenia rysunku, złocenie, technika tempery jajowej. Najstarsze pochodzą z VI wieku. Sztuką pisania ikon dzieli się podczas warsztatów, organizowanych w całej Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group