Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13690
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O parkingach w Cieplicach

Sobota, 9 lutego 2019, 13:00
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2019, 7:11
Autor: UM Jelenia Góra
– Wciąż pojawiają się pytania o poszerzenie możliwości parkowania w Cieplicach. Zarówno mieszkańcy, jak i kuracjusze uznają, że jest potrzeba zwiększenia liczby miejsc parkingowych, z czym nikt nie dyskutuje, jednak trudno jest w gęstej zabudowie znaleźć teren pod kolejne parkingi, tym bardziej, że rotacja pojazdów (ze względu na fakt, iż kuracjusze najczęściej parkują swoje auta na dłużej) jest niewielka – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.
W najbliższych planach przewidujemy m.in. – zapowiadają organizatorzy ruchu – kilka rozmaitych działań w Cieplicach. W ramach porządkowania i spowolnienia ruchu, a także poszerzenia możliwości parkingowych do parkowania pojazdów będzie przeznaczona część ulicy Wazów i Wodnej, uporządkowany już został pod tę funkcję Plac Kombatantów, wprowadzono ruch jednokierunkowy z możliwością parkowania przy krawędzi jezdni na ulicach Staromiejskiej, Marysieńki Sobieskiej, Źródlanej i na części Placu Piastowskiego, na której dozwolony był ruch kołowy.
Uzupełnione zostaną też znaki drogowe, kierujące pojazdu na nie do końca wykorzystywany parking między ul. Sobieszowską i Św. Jadwigi Śląskiej. Dla tych, którzy chcieliby zostawić swoje pojazdy na dłużej, niekoniecznie pod oknem własnego sanatorium przypominamy, iż w Cieplicach są dwa obszerne parkingi tuż za centrum, w tym przy ul. Podgórzyńskiej, obok Parku Norweskiego – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

3
13%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
7
29%
Złości
12
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
792
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
Wiadomości z miasta
Lodowisko lada dzień
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group