Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6809
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczyrk: O krok od sensacji!

Poniedziałek, 2 marca 2020, 12:02
Aktualizacja: 12:53
Autor: MDvR
Szczyrk: O krok od sensacji!
Kandydatka na mistrza FIDE – Wiktoria Śmietańska (10 lat) za chwilę rozegra swój najtrudniejszy mecz turnieju z jeleniogórzanką Kasią Tkacz (9 lat)
Fot. MT
Szczyrk był przez ostatni tydzień gospodarzem indywidualnych mistrzostw kraju w szachach klasycznych. W kategorii wiekowej do lat 10 udział wzięło w sumie 68 młodych i utalentowanych zawodniczek. W tej grupie znalazły się trzy dziewięcioletnie jeleniogórzanki – Kasia Tkacz, Oliwia Cudyk i Victoria Talaga–Siekierska. Zajęły one odpowiednio: 33, 39 i 66. miejsce. W swojej kategorii wiekowej do lat 9 wywalczyły odpowiednio: 12, 15 i 25. pozycję!

Bardzo cieszy nieustępliwość naszych młodych jeleniogórzanek - stały progres, tym bardziej, że stanęły na starcie najmocniej obsadzonego turnieju w Polsce w tej kategorii wiekowej.

Turniej wygrała ostatecznie utytułowana kandydatka na mistrza FIDE - Wiktoria Śmietańska z Wrocławia, uzyskując komplet 9 punktów. Bardzo cieszy fakt, że nasza młodsza o rok zawodniczka - Kasia Tkacz, jako jedyna postawiła się utytułowanej mistrzyni. W pewnym momencie osiągnęła wygraną pozycję i naprawdę niewiele brakowało, by doszło do absolutnej sensacji. Niewątpliwie ta partia przejdzie do historii i będzie długo na ustach wszystkich trenerów obecnych na zawodach, zawodniczek i kibiców. Trzymamy kciuki za następne starty naszych młodych, zdolnych zawodniczek.

Szczegółowe wyniki, tabele, statystyki można znaleźć pod linkiem: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_7301/

Twoja reakcja na artykuł?

18
95%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group