Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6349
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O krok od katastrofy, czyli horror na przejeździe

Sobota, 28 marca 2009, 8:16
Aktualizacja: 10:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: O krok od katastrofy, czyli horror na przejeździe
Fot. Archiwum Czytelniczki
Sceny jak z filmu grozy przeżyli pasażerowie autobusu jednej z firm komunikacyjnych, kiedy pojazd zepsuł się i odmówił posłuszeństwa na… przejeździe kolejowym. Na szczęście zbliżający się pociąg nie jechał szybko i tylko dlatego nie staranował autobusu, wiekowego autosanu, który bardziej pasuje na złomowisko niż jako kursowy pojazd przewożący ludzi.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, a napisała o nim do nas pasażerka przewoźnika i nasza Czytelniczka. Najpierw rozklekotany autobus relacji Stara Kamienica – Jelenia Góra spóźnił się około 40 minut z powodu… awarii. Kiedy wydawało się, że wszystko jest w porządku, a pojazd ruszył w dalszą trasę, nastąpił horror.

– Autobus znów odmówił posłuszeństwa dokładnie na ul. Sobieszowskiej na przejeździe kolejowym, przy wjeździe do Wojcieszyc. Szczęście w nieszczęściu: w oddali ukazał się nadjeżdżający pociąg. Kierowca autobusu zachował zimną krew, wybiegł na torowisko i zaczął machać rękoma, przekazując maszyniście, aby ten się zatrzymał. – Nie trzeba chyba pisać, co mogłoby się wydarzyć przy trochę mniej sprzyjających okolicznościach. Ludzie byli w szoku – dodaje Czytelniczka.

Pisze także, że nazajutrz w trasę ruszył ten sam, „trefny” autobus. Pasażerowie, mieszkańcy Starej Kamienicy i sąsiednich miejscowości, dla których jest to jedyne połączenie z Jelenią Górą, nie mogli ukryć zdumienia. – Skargi nie przynoszą żadnych skutków, bilety drożeją, autobusy „wypadają” z rozkładu. W godzinach szczytu jeżdżą załadowane jak puszki wypchane szprotkami – czytamy w liście od pasażerki

W imieniu mieszkańców proszę o poruszenie tego tematu na forum i opisaniu zdarzenia – kończy swój list mieszkanka gminy Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group