Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3481
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O krajobrazach ziemi jeleniogórskiej. Po seminarium w KK

Niedziela, 6 listopada 2011, 7:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 listopada 2011, 7:56
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: O krajobrazach ziemi jeleniogórskiej. Po seminarium w KK
Fot. Petr
Wczoraj, 5 listopada w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska odbyło się wielogodzinne seminarium na temat „Mijających krajobrazów ziemi jeleniogórskiej”, zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze.

Tłumy ludzi, bardzo ciekawe prelekcje prowadzone w tajemniczej, a czasem wręcz baśniowej atmosferze – oto jak wyglądało wczorajsze seminarium w Książnicy Karkonoskiej poświęcone „Mijającym krajobrazom ziemi jeleniogórskiej”. Jako pierwszy wykład poprowadził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, później głos zabrali pozostali prowadzący seminarium, m.in. Ivo Łaborewicz, Cezary Wiklik, Przemysław Wiater i Stanisław Firszt.

– Takich tłumów, jak dzisiaj, nie widziałem już dawno. Jestem niezmiernie zadowolony, że aż tylu jeleniogórzan przyszło posłuchać naszych prelekcji; wystąpień ciekawych bo dotyczących ziemi jeleniogórskiej, tej ziemi. Ale nie tylko, krajobraz to przecież także ludzie. Osoby, które były ważne dla miasta i dla regionu, i których już z nami nie ma – mówił nam po wystąpieniu Marcin Zawiła.

I dodał: – Ja sam opowiadałem dziś o wielu osobach związanych z krajobrazem Jeleniej Góry, choćby o rotmistrzu Janie Ładosiu, w którym zamyka się wielka polska historia kawalerii.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszego seminarium „krajobrazy” ziemi jeleniogórskiej objęły najróżniejsze sfery i dziedziny życia. Mówiono o ludziach, ciekawych miejscach, księgach i znakach walońskich w Karkonoszach, prawdzie i mitach związanych z tramwajami itp.

– Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w seminarium w Książnicy Karkonoskiej przygotowanym przez PTTK. Było naprawdę ciekawie, a co najważniejsze – opowiadano o rzeczach, o których jak dotąd w ogóle nie miałem pojęcia. Sporo historii, ale przekazywanej w jasny i przystępny sposób – podsumował Kamil Świergocki, licealista, jeden z uczestników seminarium.

Petr

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group