Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2141
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O kondycji Polski w Grandzie. Po wizycie Jana Pospieszalskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 4 września 2011, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 września 2011, 7:42
Autor: Petr
Fot. Petr
W minioną sobotę w kinie Grand w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z kompozytorem i aranżerem; publicystą, autorem programów radiowych i telewizyjnych, takich jak „Warto rozmawiać” – Janem Pospieszalskim.

Sobotnie spotkanie z Janem Pospieszalskim zorganizowała poseł na Sejm RP Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości. O czym tym razem rozmawiał autor m.in. kontrowersyjnego filmu dokumentalnego z 2010 r., pt.: „Solidarni 2010”? O kondycji dzisiejszej Polski i Polaków, prawie do wolności słowa, etyce dziennikarskiej i zasadach obiektywizmu. Co ważne, w spotkaniu uczestniczyła również Ewa Stankiewicz, współautorka dokumentu.

– Współczesne media manipulują społeczeństwem. Fałszują rzeczywistość, odmawiają prawa do wolności słowa, przekonań i poznania prawdy. Pomijają rzeczy, które są niewygodne z ich punktu widzenia i narzucają młodemu pokoleniu światopogląd odrzucający Boga, honor oraz ojczyznę. W dzisiejszej Polsce w zasadzie nie ma telewizji propagującej postawy patriotyczne, obywatelskie, poglądy reprezentowane przecież przez kilka czy kilkanaście milionów Polaków – mówili Jan Pospieszalski i Ewa Stankiewicz.

W ubiegłym roku Rada Etyki Mediów uznała, że filmowe relacje ludzi przeżywających śmierć pary prezydenckiej w katastrofie w Smoleńsku, które przeprowadził Pospieszalski wraz z Ewą Stankiewicz w swoim filmie, naruszają zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady szacunku i tolerancji. Na sobotnim spotkaniu autorzy skomentowali ww. orzeczenie.

– Film „Solidarni 2010” stanowił manifestację godności i patriotyzmu. Przez załzawione oczy osoby, które zebrały się na Krakowskim Przedmieściu celem obrony krzyża zobaczyły, co tak naprawdę dzieje się w dzisiejszej Polsce, jak rząd oszukuje obywateli i jak jawnie nie chce aby pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku stało się zadość. Reakcja mediów na nasz dokument to wyraz braku obiektywizmu i odbierania nam prawa do wolności; odrzucania czegoś, co ludzie chcieli zobaczyć, z czym się zgadzają, o czym świadczy ciągle rosnące zainteresowanie filmem – tłumaczyli prelegenci.

Podczas sobotniego spotkania uczestnikom zaprezentowano wybrane fragmenty „Solidarnych 2010” zawierające zarówno wypowiedzi osób „broniących krzyża” na Krakowskim Przedmieściu, jak i ich zagorzałych przeciwników: – Którzy prowokowali konflikt ukazywany wtedy w mediach światopoglądowo opresyjnych – mówił Jan Pospieszalski. Jego wizycie towarzyszyło również zbieranie podpisów w obronie telewizji Trwam i Radia Maryja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~zoz 4-09-2011 8:46
Wypad Panie Pospieszalski pod krzyż kwiaty składać, niedługo 10
~ 4-09-2011 8:58
Pospieszalski ma rację media manipulują. Widać to choćby po lokalnych. Tylko, że on chce uczynić media PiSowskimi co też nie jest niczym dobrym.
~kinoman 4-09-2011 9:14
Pospieszalski idz szybko do trwam to przetrwasz bo tutaj juz twoj kres
~kibic 4-09-2011 10:00
PIS też manipulował mediami.Jaka władza takie media.Pospieszlalscy to nawiedzeni ortodoksi niech występują w koscoiłach,tam ich miejsce
~tfu 4-09-2011 10:09
Oszołom
~Zenek 4-09-2011 10:30
Media manipulują oczywiście - pan Pospieszalski i pani Stankiewicz też nie są święci. Nie zgadzam się, że Polska żyje sprawa krzyża. Polska prowincja walczy o przetrwanie, a wawrszaka zanuję się krzyzami.
~Zygmunt Pont 4-09-2011 10:39
Oj oni to dadzą przyszłośc Polsce , zwłaszcza prezes kunus Kaczyński , marionetka Machałek i ten cudak nieudacznik Pospieszlski agtator lewusów. Uaktywniają sie przed wyborami aby potem gegć do emerytów , brać grube pieniadze z budzetu i leżeć do góry kołami. do nastepnych wyborow.A gdzie byli jak miasto sie zapadało gospodarczo a ludzie wartościowi młodzi emigrowali za pracą i mieszkaniem.
~07- zgłoś 4-09-2011 10:49
A kiedy umocni sie do wszystkich to nasze państwo prawa i sprawiedliwości - i wreszcie dowali jak wszystkim właściwe podatki na TV trwam i to zaklęte fałszywe radio maryja z samozwańczym ojcem Rydzykiem dyrektorm tysiac lecia,ktory dotychczas nie rozliczył sie z obrotow finansowych , cegiełek na stocznie i ogromnych podatkow z każdego niemalze paragrafu urzedu skarbowego.Długo bedę jeszcze równi i równiejsi. Kiedy będzie podana strona internetowa radia maryja przedstawiajaca rozliczenia tego konsorpcjum rydzykowego i zaplaconych podatkow - bo rydzykowcy ze szkół i szpitali to chcą korzystać za f...r .
~ 4-09-2011 10:51
media nie manipulują tylko korzystaja z prawa do wolnego słowa o które niby walczy PIS
~tiktak 4-09-2011 11:31
tak jak przy spotkaniu z Macierewiczem widac jakich odbiorcow przyciagnelo spotkanie - zdesperowani 50 latkowie wzwyz plus ksieza i katecheci... a potem w szkolach propaganda wsrod uczniow... dramat
~do tiktaka 4-09-2011 11:47
Byłeś na spotkaniach z obowiązku? Widać, jak wybiórczo je oceniłeś...
~do 11:47 4-09-2011 12:31
moher moher !
~ED 4-09-2011 12:49
Skąd tyle jadu w Polakach? zobaczcie co się dzieje w naszym kraju, a nawet mieście. Sami nie dbamy o własne podwórko, mam tu ma myśli obecną sytuację gospodarczą, w której staliśmy się robotnikami wielkich koncernów, które poprzez koszty transferowe nie zostawiają za wiele kapitału w kraju. Myśląc o naszym podwórku mam także na myśli to, że wszędzie jest brud i śmieci (dziś byłem na ul. 1 Maja gdzie na bruku jest naprawdę dużo śmieci), mieszkańcy naszego miasta stają samochodami na trawnikach, właściciele psów nie zajmują się ich odchodami .... to może nie sam brak kultury, ale głównie nie dbanie o wspólne dobro. Mi to obojętne czy to PIS i PO, chciałbym aby działali dla Polski nie dla osobistych celów czy walki przeciw sobie.
~rararak.... 4-09-2011 12:49
Jaki jest naprawdę antypisowiec? Otóż z grubsza rzecz biorąc to młotek. Cymbał zdolny jedynie do mało twórczego rozwinięcia sms-a z kancelarii wodza. Nie trzeba używać TV - wystarczy zajrzeć na S24, by dowiedzieć się, co tam dzisiaj "leciało na pasku TVN". O ile lud pisowski drąży, docieka, snuje (czasem dość fantastyczne, trzeba przyznać) teorie, o tyle lud antypisowski powiela oficjalny przekaz, niewiele go wzbogacając, jako że wrodzona tępota nie pozwala na zbyt twórcze rozwinięcie "przekazu". Owszem, czasem, z rzadka, ludowi antypisowskiemu uda się złośliwość wykraczająca ponad standard, ale to rzadki ptak. A ponieważ przedstawiciele ludu pisowskiego, w postaci różnych "gadających głów" potrafią się wyjątkowo "podłożyć" w mediach, owa rzadkość celnej riposty, trafnej szydery potwierdza
~ED cd 4-09-2011 12:54
Przecież przez ostatnie kadencje zamiast rozwoju jest walka między ugrupowaniami politycznymi. Co to daje Polsce? Powstają zbyteczne antagonizmy, które widać w komentarzach pod tym artykułem. Tak naprawdę większość z komentujących nie wie o czym mówił Pospieszalski, opierają się na sloganach i nierzetelnie przekazanych informacjach. Rodacy nie ma co się obrażać, jeśli ktoś ma inne zapatrywania na temat historii naszego kraju, czy na temat katastrofy w Smoleńsku należy to uszanować i iść dalej. Uważam, że skupienie się na obelgach nikomu nie pomoże, myślę że potrzeba nam wszystkim więcej życzliwości i szacunku dla innych ludzi. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców i czytających te słowa.
~SławekK 4-09-2011 13:01
świetne spotkanie. Śmieszą mnie Ci co nie byli a oceniają. Skąd w Was tyle nienawiści...
Tomy M. 4-09-2011 13:11
J*bana Czerwona Dolina ... te komentarze powyżej tworzone są przez URZĘDNIKÓW na PAŃSTWOWYCH POSADACH w czasie pracy. Komuchom się podoba ŚWIAT PO ... jest dokładnie taki sam jak ŚWIAT PZPR ... Świat SLD. Syf ... matactwa ... i łapówkarstwo na NIESPOTYKANĄ SKALĘ ... tak wygląda całą JELENIA GÓRA. Śmierdzi stąd SYFEM.
~rararak.... 4-09-2011 13:29
Tomy ale nie ja. Zawsze i wszędzie czerwone PO ( kto zakładał PO?)j...b...... będzie
~ED 4-09-2011 13:44
Tommy M. z pewnością nie wszyscy są takimi padalcami jak piszesz, większość ludzi myśli tak jak myśli ponieważ media celowo zniekształcają obraz rzeczywistości. Media to dziś nie IV władza, to I władza i niestety Ci którzy mogą decydować o przekazywanych treściach kreują w ten sposób rzeczywistość. Taką mamy rzeczywistość, ja bym chciał tylko abyśmy nie musieli się wstydzić siebie za granicą i abyśmy byli wobec siebie życzliwi. Chciałbym też aby zakończyć ten sztuczny podział społeczeństwa na PO`wców oraz PiS`owców.
~ 4-09-2011 15:22
DOLNOŚLĄZAK. Brakuje mi "Głosu Ameryki", BBC, Wolnej Europy, Radia Tirana, Radia Pekin. A przede wszystkim szczególnego redaktora Giedroy'cia z "Paryskiej Kultury", przed którym chylę czoło.
~ 4-09-2011 15:36
ad. ~ED /13:44/. "A mnie się marzy kurna chata". DOLNOŚLĄZAK.
~cool 4-09-2011 16:20
Gość jest wygadany,mądrze mówi,ale ciekaw jestem ile hajsu weźmie za prowadzenie nowego programu od października w TVP INFO
~ 4-09-2011 16:27
Pan Pospieszalski,mysle ze jest to czlowiek ktory nigdy,przenigdy nie powinien pracowac w mediach,to czlowiek ktory jatrzy,a takich ludzi nam nie potrzeba.Na zdieciach widac ludzi z kregu ,,Radia Maryja"patrza w niego jak w obraz ,a przeciez to wszystko co mowi ciludzie ma na celu sklucenie jeszcze bardziej spoleczenstwa,o polityce powinni decydowac mlodziludzie przed ktorymi duzo lat pracy,a te 60 latki lepiej by zajely sie czym innym.
~walus4 4-09-2011 16:28
Czytam te wypowiedzi i doszedłem do wniosku , czas najwyższy zaszczepić się szczepionką na chorobę zwaną PIS. Przeciwnicy PIS-u są beznadziejnie nietolerancyjni nafaszerowani nienawiścią do innych ludzi ,do ludzi którzy znają historię naszej ojczyzny i chcą aby w Polsce było lepiej.Niektóre media zatruwają kłamstwem i nienawiścią umysły niektórym czytelnikom,szczują jednych na drugich i z tego bierze się nienawiść, która zatruwa nasze życie codzienne.SZANOWNI przeciwnicy PIS-U nauczcie się kultury rozmów a nie obrażać swoich przeciwników politycznych.Takie postępowanie jest jak woda na młyn dla naszych niektórych sąsiadów którzy są z tego zadowoleni.TO co piszecie nie jest Waszym myśleniem tylko tym co wpakowano Wam do głowy słuchając pewnych rozgłosni i cztając GW ????
~ 4-09-2011 16:38
Jezeli PiS bedzie przedstawialo program do zrealizowania ,a nie slagony.Przyjaz Pana Pospieszalskiego do Jel.Gory jaki mial sens?Czy topolityk jest to stronniczy redaktorek ktory sklocil Polakow.To co on opowiada jest jego pogladem.Czym byla TP za rzadow PiS,czy nie byla stronnicza?Jezeli chodzi historie i kulture jest to wazne ale od tego jest szkola i rodzina ,trzeba byc dumny ze swojej ojczyzny,ale nie uczyc sie jej od falszywych nauczycieli .
~s-1 4-09-2011 16:40
trzeba obiektywnie stwierdzić ,że ludzie którzy atakują
~nienawidzepo 4-09-2011 17:09
. Ostatnio politycy i PR-owcy PO z wielką nachalnością dążą do debaty z PiS. Jeśli porównać to do czegoś, to najlepiej do zachowań niektórych użytkowników internetu. PO bardzo przypomina mi w tej chwili złośliwego trolla, który za wszelką cenę chce zaistnieć medialnie. PiS przyjęło taktykę nie dokarmiania trolla i jest to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem nie daje przeciwnikowi dojść do głosu - tak aby jego "szczekanie" nie zagłuszyło sensu problemów, o których należy i trzeba rozmawiać. "Nie karmić trolla, wtedy sam z...hnie" - oto sens działań PiS, który uwieńczony zostanie zapewne jedną konkretną debatą, podczas której z Platformy zostana w końcu zdjęte krótkie spodenki i okaże się, że dotychczasowe "basowe" wypowiedzi polityków PO były tylko cieniutkim piszczeniem politycznego kastra
~Ja 4-09-2011 17:11
Nie pobili nikogo?
~rararak..... 4-09-2011 17:21
Nas też to czeka. Chyba nie ma już w naszym kraju pasikonika, który miałby nadzieję, że w tej spółdzielni bananowej zwanej PRL-bis, można się jakoś normalnie rozwijać i mieć perspektywy na przyszłość. Ten eksperyment pod nazwą komuniści=kapitaliści, czyli III RP ćwierć i pół właśnie obumiera w drgawkach delirium i wydaje ostatnie paskudne beknięcia, niczym menel po zwróceniu na chodnik treści ostatniej popijawy. Ble! Albo damy Jarkowi większość konstytucyjną, albo woźny dalej będzie ministrem, psychiatra będzie rozbrajał miny a polskość to nienormalność, będzie nas kochał do ostatniej złotówki. Nie ma innej drogi, jak większość konstytucyjna i zmiana konstytucji pisanej" przez nich, dla nich". Nie będę poruszał kwestii wielkości dna, jakie już osiągnęliśmy i jakie jeszcze możemy
~Mima 4-09-2011 17:30
walus4 - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią, masz rację.
~do 17:09 4-09-2011 17:46
Dobre - "nie karmić trolla, wtedy sam z...hnie". Jestem za.
~prawda na100 4-09-2011 18:02
tylko Pis - dosyć rządu PO bo tu nic dobrego nie wyszło dla nas. Polacy są skłóceni, ile parti tyle grup społecznych i nikt nie robi dobrze wszystkim tylko "swoim kolesiom"
~harry 4-09-2011 18:44
Jednak z niektórymi "nie warto rozmawiać".Jasio P. jest klinicznym przypadkiem, porównywalnym tylko z Rysiem Nowakiem ze Szklarskiej Poręby.Tego się nie da leczyć, ale można z tym żyć.
~Remirt 4-09-2011 19:46
Jak to sie stało, ze nie pokazał się na scenie w kinie Z.Ładziński , też zgarnołby trochę wyborców z Grandu ,jak przystało na prawdziwych polaków trzymaja z radiem maryja , TV Trwam i SLD, jak zajdzie taka potrzeba pod pokrywką - dla rozwoju kraju.Machalek chyba blado sie przestraszyła niedźwiedzia Ładzińskiego z plebanii Cieplickiej od ks.Steca.
~krzyż 4-09-2011 20:36
http://www.youtube.com/watch?v=LOpyFLigFkg
~emerytka 4-09-2011 20:57
Serdeczne dzięki dla pani poseł Machałek,która zorganizowała to wspaniale spotkanie.To dzięki jej inicjatywie można spotkać się w naszym mieście z ciekawymi i mądrymi ludżmi.Chwała Jej za to.Spotkanie to uświadomiło mi,że wracamy do czasów ,które zdawało się ,że odeszły na zawsze.Znów w Polsce jest drugi obieg,znajomi z końca lat 70tych spotykają się na kameralnie.Taka jest różnica,że wtedy spotykaliśmy się w salce katechetycznej,a teraz można wynająć kino.I to jest nasza demokracja.Wtedy nie mogłam kupić.Jestem obywatelką Polski podobno demokratycznej ,opłacam abonament telewizyjny,dlaczego nie mam prawa oglądać programów zgodnych z moimi poglądami.Kocham ludzi,żyję z nimi w zgodzie,nikogo nie krzywdzę,do nikogo nie czuję nienawiści,dlaczego jestem dyskryminowana?
~rararak..... 4-09-2011 21:24
Pięknie pani to opisała lemingi wysiadają. A emerytka i komputeruje brawo pozdrawiam.
~rokos 4-09-2011 21:28
BRAWA,że miał pan odwagę zajrze w to gniazdo os KOMUNISTYCZNYCH czas wziąc się za nich,ich komanda śmierci dalej działają przykład śp.leppera.jak się ich i ich pokolenia nie wyrżnie to w tym kraju dalej będzie SUFF
~lulu tex 4-09-2011 21:33
Ten to się pcha do władzy z tv go wyj..... to szuka nowej posadki!!! fe fe fe
~Ryszard P 4-09-2011 21:59
Ludzie! Co się w Wami dzieje, dlaczego są jeszcze tacy, którzy w ogóle wierzą w to, co mówi la kasta PiS-u? Czy Wy chorzy jesteście, a może nienormalni? Jak można siać taką nienawiść, jak można być aż tak ksenofobicznie nastawionym?!!? Toż to dramatyczne jest!!!!!!!!!! Ludzie, no ludzie!
~ 4-09-2011 23:51
W POLSCE MILIONY LUDZI JEST BEZ PRACY, A CI KTÓRZY JĄ MAJĄ DOSTAJĄ GŁODOWE PENSJE - MAM TU OCZYWIŚCIE NA MYŚLI tzw. PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH, CZYLI ROBOTNIKÓW. I TERAZ PYTANIE DO POSTKOMUNY : CO Z WAS ZA LEWICA SKORO NIE STAJECIE W OBRONIE TYCH UCIEMIĘŻONYCH LUDZI ?
~Bezimienny 5-09-2011 8:17
W Polsce walka o prawdę jest konieczna. Oby tylko w cywilizowanych formach. Nie było dekomunizacji bo żaden tyran dobrowolnie nie pozbawia się władzy, a tym bardziej siły. Ci, co walczą o prawdę oczywiście będą zwyciężać z kłamstwem, jeżeli będą silniejsi od środowisk uosabiających wszelkie formy zła. A jeśli nie? Zło będzie panoszyć się nadal i eliminować Polskę i jej historię. Pozostaje walka jako rzecz zwykła, jak powszedni chleb. O pamięć historyczną, o rozliczenie z komunizmu, o etykę, o nazywanie rzeczy po imieniu, o duszę nowych pokoleń, o honor i godność nas wszystkich. Nihil novi sub sole.
~xxxxxxx 5-09-2011 10:02
Pospieszalski to największy manipulator mediów publicznych w kaczym okresie,p.Pospieszalski pamietamy,pamietamy
~ 5-09-2011 10:40
ad.~rokos. Jedź do Norwegii. Tam się zwolnił etat. DOLNOŚLĄZAK
~ 5-09-2011 10:58
ad. ~23:51. Lewica liże rany po ciosach, ktore sami sobie zadali dokonując podziału. Natomiast postkomunistycznym związkiem jest "SOLIDARNOŚĆ", który godnie zastąpił realnych socjalistów reformując kraj. Nietaktem lewusów byłoby wchodzić w kompetencje tego historycznego związku zawodowego, który w swoich założeniach mial obronę uciemiężonych właśnie przez lewicę. DOLNOŚLAZAK.
~paradise 5-09-2011 19:12
Pełen szacunek dla takich ludzi jak p. Pospieszalski! Ma odwagę walczyć z tuskokomuną!
~DAREK 5-09-2011 23:25
BRAWO! WIĘCEJ TAKICH SPOTKAŃ W ODMÓŻDŻONEJ CZERWONEJ KOTLINIE! ZMIENIAJMY TEN NIESZCZĘŚLIWY KRAJ I PRECZ Z KOMUNĄ!!!
ZPKJ 6-09-2011 17:28
Pełen szacunek dla takich ludzi jak p. Pospieszalski! Prawda zawsze wypływa na wierzch. Pozdrawiam "Czerwonych". ;-)).

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group