Sobota, 27 lipca
Imieniny: Julii, Natalii
Czytających: 6127
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: O kondycji Polski w Grandzie. Po wizycie Jana Pospieszalskiego

Niedziela, 4 września 2011, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 września 2011, 7:42
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: O kondycji Polski w Grandzie. Po wizycie Jana Pospieszalskiego
Fot. Petr
W minioną sobotę w kinie Grand w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z kompozytorem i aranżerem; publicystą, autorem programów radiowych i telewizyjnych, takich jak „Warto rozmawiać” – Janem Pospieszalskim.

Sobotnie spotkanie z Janem Pospieszalskim zorganizowała poseł na Sejm RP Marzena Machałek z Prawa i Sprawiedliwości. O czym tym razem rozmawiał autor m.in. kontrowersyjnego filmu dokumentalnego z 2010 r., pt.: „Solidarni 2010”? O kondycji dzisiejszej Polski i Polaków, prawie do wolności słowa, etyce dziennikarskiej i zasadach obiektywizmu. Co ważne, w spotkaniu uczestniczyła również Ewa Stankiewicz, współautorka dokumentu.

– Współczesne media manipulują społeczeństwem. Fałszują rzeczywistość, odmawiają prawa do wolności słowa, przekonań i poznania prawdy. Pomijają rzeczy, które są niewygodne z ich punktu widzenia i narzucają młodemu pokoleniu światopogląd odrzucający Boga, honor oraz ojczyznę. W dzisiejszej Polsce w zasadzie nie ma telewizji propagującej postawy patriotyczne, obywatelskie, poglądy reprezentowane przecież przez kilka czy kilkanaście milionów Polaków – mówili Jan Pospieszalski i Ewa Stankiewicz.

W ubiegłym roku Rada Etyki Mediów uznała, że filmowe relacje ludzi przeżywających śmierć pary prezydenckiej w katastrofie w Smoleńsku, które przeprowadził Pospieszalski wraz z Ewą Stankiewicz w swoim filmie, naruszają zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady szacunku i tolerancji. Na sobotnim spotkaniu autorzy skomentowali ww. orzeczenie.

– Film „Solidarni 2010” stanowił manifestację godności i patriotyzmu. Przez załzawione oczy osoby, które zebrały się na Krakowskim Przedmieściu celem obrony krzyża zobaczyły, co tak naprawdę dzieje się w dzisiejszej Polsce, jak rząd oszukuje obywateli i jak jawnie nie chce aby pamięci ofiar katastrofy w Smoleńsku stało się zadość. Reakcja mediów na nasz dokument to wyraz braku obiektywizmu i odbierania nam prawa do wolności; odrzucania czegoś, co ludzie chcieli zobaczyć, z czym się zgadzają, o czym świadczy ciągle rosnące zainteresowanie filmem – tłumaczyli prelegenci.

Podczas sobotniego spotkania uczestnikom zaprezentowano wybrane fragmenty „Solidarnych 2010” zawierające zarówno wypowiedzi osób „broniących krzyża” na Krakowskim Przedmieściu, jak i ich zagorzałych przeciwników: – Którzy prowokowali konflikt ukazywany wtedy w mediach światopoglądowo opresyjnych – mówił Jan Pospieszalski. Jego wizycie towarzyszyło również zbieranie podpisów w obronie telewizji Trwam i Radia Maryja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

komentarz usunięty
SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz koleją?

Oddanych
głosów
687
Tak, często
16%
Czasami
44%
Nigdy
9%
Nie, wolę autobus
2%
Nie, bo mam samochód
29%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Ile wody powinniśmy pić w ciągu doby?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Turystyka
Strzecha Akademicka – chwila wytchnienia w drodze na Śnieżkę
 
Ciekawe miejsca
Tylko dla wytrwałych: Karkonosze w 1 dzień
 
Aktualności
Nie chcą więcej imprezy techno
 
Aktualności
Pełnia w Karkonoszach. Czy komuś przeszkadza księżyc?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group