Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 6640
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O kobietach i… na dyktandzie w Handlówce

Piątek, 14 marca 2014, 10:24
Aktualizacja: 12:00
Autor: Roksana Chadaj/ Angela
Jelenia Góra: O kobietach i… na dyktandzie w Handlówce
Fot. R. Roszak
Ponad 30 osób zmierzyło się wczoraj (14.03) z ortografią w 11 edycji Międzyszkolnego Dyktanda w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. – W tym roku tematyką były kobiety i ich rola oraz liczba 13:pechowa czy nie – mówi Mariusz Drapiej, współorganizator imprezy.

- Dyktando tradycyjnie odbywa się w Tłusty Czwartek, ale w tym roku to był dzień wolny, dlatego przełożyliśmy je na dzisiaj – tłumaczy Mariusz Drapiej.

Chętni mogli zgłaszać się ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, z całego województwa jeleniogórskiego. Na test przybyły 32 osoby. Nad organizacją i przebiegiem czuwali organizatorzy: Katarzyna Szandurska, Alicja Biniak i Mariusz Drapiej.

– Dyktando wpisało się już w historię szkoły. Chcemy zaszczepiać w uczniach poprawną polszczyznę - mówiła Danuta Pawłowicz, dyrektorka szkoły.

Miejsce 1 zdobyła Maja Kaczmarek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, miejsce II przypadło Aleksandrze Grodzkiej z tej samej szkoły, a miejsce III - Karolinie Brażnikow z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jelenia Góra. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group