Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7134
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O Indiach Północnych w cyklu czwartkowym

Niedziela, 22 marca 2015, 8:14
Aktualizacja: 8:16
Autor: Manu
Jelenia Góra: O Indiach Północnych w cyklu czwartkowym
Fot. Renata Mięgoć
W nadchodzący czwartek (26.03) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Indie Północne – magiczny Radżasthan”. Spotkanie poprowadzi Renata Mięgoć. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Radżasthan jest niezwykle kolorowy i fotogeniczny – opowiada Renata Mięgoć. - Kobiety w powiewnych strojach o jaskrawych barwach kontrastują z pustynnym pastelowym krajobrazem. Mieniące się feerią kolorów malownicze turbany mężczyzn podkreślają biel tradycyjnego stroju dhoti. Nawet miasta mają tu swoje kolory – dodaje prelegent.

- Dżodhpur jest błękitny tak jak domy braminów w starej dzielnicy miasta, których kolor przypomina kiedyś używaną farbkę do bielizny. W Dżajpurze większość budowli w starej części miasta jest pomalowana na ceglany kolor, który wczesnym rankiem i wieczorem nabiera różowego blasku – mówi Renata Mięgoć.

- Wielu turystów przybywa do Radżasthanu w poszukiwaniu legendarnej atmosfery Orientu. Być może znajdują jej ślady podczas przejażdżki na słoniu przystrojonym w barwny czaprak, w zakamarkach niedostępnej twierdzy, czy w egzotycznych pałacowych ogrodach, po których przechadzają się pawie – relacjonuje Renata Mięgoć.

Prelekcja dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Poglądy autorów i treści przedstawione na prelekcji nie zawsze odzwierciedlają stanowisko WFOŚiGW we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group