Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12117
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O hejcie i cyberprzemocy

Piątek, 8 kwietnia 2022, 11:34
Aktualizacja: 11:36
Autor: 112
Jelenia Góra: O hejcie i cyberprzemocy
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórska policjantka sierż. szt. Iwona Demkowicz z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze rozmawiała z młodzieżą m.in. na temat bezpieczeństwa w sieci.

Funkcjonariuszka, w ramach programu „Razem Bezpieczniej” oraz „Cyberprzemoc”, spotkała się z uczniami klas pierwszych z Zespołu Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze.

Była mowa o cyberprzemocy, jej przyczynach, skutkach oraz odpowiedzialności karnej dla sprawców tego rodzaju przestępstw. Policjantka poruszyła też temat narkotyków i wskazała gdzie szukać pomocy w przypadku uzależniania, mówiła również o odpowiedzialności nieletnich w związku z handlem środkami odurzającymi, o demoralizacji nieletnich oraz o przemocy i agresji, jak na nią reagować oraz gdzie szukać pomocy.

Ponadto policjantka za pośrednictwem młodzieży starała się dotrzeć do osób starszych, którzy bardzo często stają się ofiarami oszustów. Omówiła i uczuliła na metody ich działania oraz poinformowała, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
2
15%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group