Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5832
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O cenach wody w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 grudnia 2008, 8:13
Aktualizacja: 18:27
Autor: Angela
Fot. TEJO
Podczas dzisiejszej sesji, na której mają zostać uchwalone taryfy wody i ścieków, radni Prawa i Sprawiedliwości planują złożyć projekt uchwały dotyczącej dopłat do cen tych mediów. Zastępca prezydenta Jerzy Łużniak komentuje to jako mydlenie oczu i mówi, że o dopłatach należy decydować przy uchwalaniu budżetu, a nie taryf.

Obecne taryfy oraz dopłaty do cen wody i ścieków w wysokości 50 groszy dla „grupy taryfowej gospodarstwa domowego” obowiązywać będą do 21 stycznia przyszłego roku. Dziś radni mają więc głosować odnośnie nowych taryf, według których mieszkańcom będą za te media wystawiane rachunki w okresie 21 stycznia – 30 czerwca 2009.

Radni PiS zapowiadają jednak, że na uchwaleniu taryf nie poprzestaną i złożą wniosek o uchwalenie dopłat w takiej samej wysokości jaka była dotychczas.
– Prezydent miasta składa projekt uchwały taryf za wodę i ścieki, a my chcemy od razu złożyć wniosek o dopłaty do tych cen – powiedział nam radny Krzysztof Mróz.

A co na to władze miasta? Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta, uważa, że jest to czysta zagrywka ze strony PiS – u. Jego zdaniem uchwalanie taryf nie ma nic wspólnego z dopłatami.

– O tym, czy będą dopłaty do wody czy nie należy decydować, kiedy – po pierwsze – uchwalany jest budżet, co nastąpi 30 grudnia, a po drugie – w sytuacji, kiedy radni zadecydują, że ceny za wodę i ścieki są zbyt wysokie – mówi.

Radni PiS najwyraźniej chcą pokazać, że to oni są ci dobrzy, a cała reszta jest zła. Tymczasem pewne kwestie uchwalane są w swoim czasie – komentuje samorządowiec.

Podczas sesji radni usłyszą także informację na temat stanu i perspektyw poprawy gminnego zasobu mieszkaniowego. Przedstawione zostaną, między innymi, planowane działania remontowe oraz zamierzenia inwestycyjne zmierzające do poprawy zasobu mieszkaniowego gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Pytek 9-12-2008 9:08
Uchwalenie taryfy jest możliwe tylko w jedną stronę PODWYŻKA. Czy My w Jeleniej Górze nie mamy przypadkiem już i tak najdroższej wody jako nieliczni w Polsce? Na co znowu zabrakło Wodnikowi?
~ 9-12-2008 9:14
zabrakło na premie
~wodo-lejca 9-12-2008 9:23
Co za metamorfoza postawy u p.Łużniaka? Jeszcze niedawno występował przeciwko podwyżkom cen wody jako przewodniczący komisji gospodarki komunalnej. Mówił nawet, że z R. Prystromem się w niczym nie zgadza, ale zgadza się w jednym, że ceny wody w Jeleniej Górze nie muszą rosnąć. Dziś jest orędownikiem zwyżki cen. Dawniej się mówiło, że ktoś jest chorągiewką - dziś się mówi, że jest elastyczny...
~andi z Piechowic 9-12-2008 9:49
A w Irlandii za wodę społeczeństwo nie płaci -Jak Oni to robią ? Może zacznijmy się uczyć - A nie tylko dowalać nam podwyżki.
~kmam 9-12-2008 9:57
Brawo... pieniążki z podwyżki cen wody znowu wyciekną komuś między palcami...
~Buzka 9-12-2008 10:15
Od marca podwyzka czynszu wody co wy robicie !!!
~DJ 9-12-2008 10:35
Mam już tego dosyć! Jesteśmy jak dojne krowy, wyciska sie jak najwięcej pod byle prtekstem. Nic dla ludzi, władze zawsze przeciwko nam. Ci wszyscy urzędnicy, te instytucje, Wodniki, Pece, są dla nas czy my jesteśmy dla nich? A Łużniak to taka prostytutka polityczna, zawsze dopasuje swoja wypowiedź do aktualnej sytuacji, bez względu na to co mówił i robił wcześniej. LUDZIE! CZAS NA JAKĄŚ REWOLUCJĘ!
~Jano 9-12-2008 10:39
p.Luzniak niech pan wezmie sie do roboty i tym ludziom ktorzy i tak za wszystko placa w tym kraju da wreszcie odsapnac bo ja niewidze zeby spolka wodnik stala na skraju bankructwa,a nasi wlodzrze zyli za 1200 zl miesiecznie wiec prosze nie mowic mi bzdetow ze jest tak slodko byl pan juz tyle kadencji ze az sie dziwie ze pana jeszcze wybieraja zal mi tych ludzi bo zawsze wybiora niudacznikow ,nierobow i tylko demagogow na cale 4 lata az zal
piipi 9-12-2008 12:57
..do- (..Andi z Piechowic..)..moze tam w tej Irlandii maja lepszych "specy" od lania wody..
~luis 9-12-2008 13:08
pogonić ten zafaidany pis ztymi pisiorami czyli faifusami
~J24 9-12-2008 13:09
Pisowska propaganda ten co przemawia na zdjęciu to krętacz i człowiek bez honoru. Pamiętajmy o nim przy następnych wyborach.
~Robert Prystrom 9-12-2008 13:14
Nie ma żadnych watpliwości, że ceny dostawy wody i odprowasdzenia ścieków w Jeleniej Górze są znacznie zawyżone. Polityka drenowania kieszeni mieszkańców przez nieudolną koalicję partyjnych aparatczyków z PO i SLD ukazuje skalę ich niekompetencji, niegospodarności i nieudolności. Ceny dostawy wody i odprowadzenia ścieków powinny zostać obniżone o kilkadziesiąt procent, ponieważ w wyniku kilkuletniej polityki ekipy pana Kusiaka i Obrębalskiego oraz niekompetentnego zarządzania spółką Wodnik przypominają one bardziej haracz. Robert Prystrom
~kropla do kropli .... 9-12-2008 13:36
Tyle jałowej dyskusji o kosztach ponoszonych przez miasto na zaopatrzenie w wodę, a jakoś dziwnie tym ciągle jęczącym o podwyżkę jej ceny urzędasom nie zależy na jej oszczędzaniu. Nikt mi nie powie, że "Wodnik" nie wie, iż od ponad miesiąca czasu na parkingu przy hotelu "MERCURE" bije źródło z uszkodzonej sieci wodociągowej. Tam woda nic nie kosztuje, a tylko u domowych odbiorców?. Kto za ta traconą wodę płaci? Pora chyba aby tych "pierdzistołków" z "Wodnika" zapędzić najpierw do wydajnej pracy, a dopiero później rozmawiać z nimi o ewentualnych podwyżkach cen wody. Nie dbają o mienie - niech nie zabierają go nam.
~Szuwarek - Pracownik Wodnika 9-12-2008 14:22
Szanowni Forumowicze!!! zgadzam się w 100% z wypowiedziami j.w.Otóż w wodniku jest cały czas jedna wielka mafia.Odkąd prezesem jest Pan Jastrzępski cały czas jest łamane prawo pracowników,a mianowicie Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy jest łamany przez Zarząd Spółki co potwierdziła PIP w j.górze , z tego co mi wiadomo Związki zawodowe poinformowały o tym Panów Prezydentów i NIC!!!!!!!! W dalszym ciągu bezprawie!!!!!!może ktoś z Państwa wie jak zwalczyć tą niefrasobliwość i oszustwa w Wodniku??? a odnośnie cen za wodę i ścieków to z pół roku nam nie podniosą ceny po to żeby pokazać jacy my dobrzy a za jakiś czas tak nam dopier........ że się nie pozbieramy!!!!!! odnośnie lania się wody miesiącami............hmmm oczywiście że za to też płacimy MY!!!!!
~zuo 9-12-2008 14:40
Podobna Polska miała być drugą Irlandią - a tam woda za darmo jest...
~jki 9-12-2008 15:38
Ktoś musi dobrze zarabiać na tych podwyżkach!!!!!!!!!!!!jesteśmy w ścisłej czołówce w Polsce jeżeli chodzi o cenę za wodę,to w Egipcie tyle nie kosztuje co u nas!!!!może ktoś w końcu zająłby się tym!!!!!!mam na myśli kogoś z zewnątrz
0007 9-12-2008 16:06
Złodziejem nie jest tylko ten, kto wyrwie torebkę na nieście. Firmy to też złodzieje i okradają ludzi na wielką skalę. Jako jedyny z bloku na zabobrzu nie mam wodomierza. Obliczyli mi po porównaniu odczytów liczników u lokatorów i licznika głównego, że w dwie osoby zużyłem 5 tys metrów wody i za tyle mam płacić. Czy to jest fizycznie możliwe? Czy jest konstytucyjny obowiązek posiadania wodomierza? Czy brak tego wodomierza pozwala obciążyć mnie za szwindle na licznikach w mieszkaniach? To jest dopiero złodziejstwo.
wupe 9-12-2008 16:20
w zasadzie to woda jest za darmo a płacimy za jej transport i tym podobne rzeczy
~czechna 9-12-2008 16:59
No tak. Na zdjęciach to pan Łojek wychodzi całkiem nieźle, ale już gorzej wychodzi na nim KRUS w Szklarskiej Porębie. No bo sobie siedzą na jadnym stanowisku z Rysiem Nowakiem za nasze pieniądze. Obaj się załapali za czasów koalicji PIS-Samoobrona i teraz ich nie można od lukratywnych stołków odspawać. W Jelonce debata o wodzie a życie wolno jak Bóbr zimową porą płynie i byle do wiosny - no i następnych wyborów w których powalczy bojowy Robert "Gołota jeleniogórskich białych".
~do ~Szuwarek - Pracownik Wodnika 9-12-2008 17:25
doskonaly przyklad lania wody... - ciekawi jestesmy jakis konkretow, moze jakies przyklady? nazwanie kogos zlodziejem i rzucenie kilku obelg brzmi troche niepawaznie....
~ 9-12-2008 18:28
Moi Drodzy !!! Byłem na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej .. Ciekawiła mnie dyskusja naszych /kochanych/, Rajców o sprawach fundamentalnych dla życia zwykłego zjadacza chleba w tym mieście... Bowiem sprawozdania o swej działalności, składali Prezesi i Dyrektorzy - MPGK , Wydz. Gospodarki Lokalowej i Wodnika !!! Było oczywiste, że w ich mniemaniu /czytaj sprawozdaniu/, będzie to jedno wielkie pasmo sukcesów. I bylo, chociaż np. Pani Dyrektor WGL-u nie kryła, że : substancji ubywa, lokale komunalne są w opłakanym stanie. A niektóre sie zawaliły i że, zapotrzebowała 15-mln/zł , a dostała tylko trzy !!! Biedna Pani Naczelnik - prawda ? Myslałem sobie zatem, że RAJCY pochylą się nad jej losem i Wodnika i coś uradzą. Żeby w mieszkaniówce i wodzie było młodo, pieknie i bogato .... I co ??? I nic !!! Natychmiast po zakończeniu tego biadolenia, nasi wybrańcy /na sygnał Pana Przewodniczącego Papaja/, prawie jednoglosnie zaklepali te sprawozdania, przechodząc do bardziej ważnych spraw, jak: ile premi dla ew. olimpijczyka /gdyby takowy się w Jeleniej górze pojawił/, co zrobić z jedną panią bitą przez męża i czy żałoba to pogrzeb, czy strata najbliższych !!!! Krótko mówiąc -- kochani, ONI NASZE SPRAWY MAJĄ W D......... !!! Tam panuje zasada - jest żle, ale może być jeszcze gorzej, więc jest dobrze !!! pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~jeż 9-12-2008 18:34
W "Wodniku" jest proprcjonalnie więcej zatrudnionych niż w ZUSie.To potencjalna przyczyna i zarazem rezerwa cen wody.
~mizia66 do szuwarka 9-12-2008 19:10
Czyli całkiem nieźle się w tym folwarku Jastrzębskiego dzieje!!! A już myślałam, że to będzie ktoś normalny, ale gdzie tam... u nas takich gości panowie z miasta w aktówkach "przynoszą" i przydzielają im (z góry ustalone) zadania. Nie może zatem być mowy o tym, że taki pan prezes działa wbrew prawu. Przecież to on jest prawem i on je ustanawia (za zgodą naszych Prezydentów rzecz jasna!!!) A krótko mówiąc to jego prawo wcale nie dotyczy, bo on ma je głęboko w d... I rację ma Pan Gajewski mówiąc, że ci rajcowie i cała ta klika ma nasze sprawy w d... bo oni mają przede wszystkim do załatwienia swoje interesy w czasie swojej krótkiej kadencji. Krótko mówiąc jeszcze jeden krętacz i oszust dopuszczony do władzy w spółce miejskiej, a włodarze oczy zamykają, bo tak im wygodniej. A niby co mieliby zrobić??? A może jakiegoś fachowca w końcu na stołek prezesa do Wodnika w końcu wsadzić???
~Szuwarek 9-12-2008 19:42
Bardzo chcę wyjaśnić tei osobie co napisała do mnie że oczekuje konkretów!!! Otóż wyjaśniam: że trzeba być kompletnym dyletantem (domyślam się że jest to ktoś z tej sitwy) żeby pytać o konkrety,wiedząc że jest ŁAMANY Zakładowy Układ Zbiorowy w przedsiębiorstwie!!!!!!!! tak więc konkretów to wymaga tylko taka osoba jak Pan Pani!!! pozdrawiam pracownik Wodnika
~szatan:( 9-12-2008 21:17
WIELKIE BRAWA DLA SZUWARKA!!!! OBY WIĘCEJ MIAŁ WODNIK TAKICH PRACOWNIKÓW:))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group