Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11510
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpiecznych wakacjach

Piątek, 20 sierpnia 2021, 10:40
Aktualizacja: 10:43
Autor: 112
Jelenia Góra: O bezpiecznych wakacjach
Fot. Archiwum Policji
Na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze przedstawiciele jeleniogórskiej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa „Śnieżka” i Karkonoskiego Parku Narodowego wzięli udział w działaniach prewencyjnych, które adresowane były do dzieci spędzających wakacje na półkoloniach w Jeleniej Górze.

Działania te odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przedstawiciele wszystkich służb przygotowali dla dzieci różnego rodzaju atrakcje, konkursy i zabawy. Było miasteczko ruchu drogowego, a także dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz wóz strażacki.

W trakcie akcji mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i zagrożeniach w czasie wakacji. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo nad wodą, na korzystanie z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz omówili wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach", m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie.

Omówili także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na spędzanie wolnego czasu bez agresji i przemocy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
808
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group