Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7209
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

O bezpieczeństwie w szpitalu MSWiA

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 29 lutego 2020, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 7:20
Autor: WAC
Fot. Areszt Śledczy
Już czwarte szkolenie zorganizował Areszt Śledczy w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i w pracy”. Tym razem wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony i radzeniu sobie z agresywnymi osobami funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia, ratownicy medyczni oraz psycholog dzielili się z personelem Specjalistycznego Szpitala MSWIA w Jeleniej Górze.

Kampania społeczna Służby Więziennej p.n. „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” ruszyła w 2017 roku. Jej celem jest wyposażenie pracowników administracji publicznej w podstawową wiedzę i umiejętności mogące pomóc im bezpieczniej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Podczas seminarium w Szpitalu Specjalistycznym MSWIA w Jeleniej Górze personel placówki otrzymał podstawową wiedzę, jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach stresowych i trudnych, jak zaaranżować swoje miejsce pracy, by było bezpieczne, jak bronić się przed agresją fizyczną, jak zachować się w sytuacji kiedy wystąpić może konieczność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kampania społeczna „Bezpieczni w służbie i w pracy” realizowana przez Służbę Więzienną od kilku lat stała się cenioną społeczną inicjatywą w regionie jeleniogórskim - mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Po przeszkoleniu pracowników MOPS, kuratorów sądowych oraz pracowników jeleniogórskiego Urzędu Miasta staliśmy się znaną w lokalnym środowisku instytucją, która ma ogromne znaczenie w systemie bezpieczeństwa państwa. Poproszony przez dyrektora Szpitala MSWIA Pawła Majchera o przeprowadzenie kampanii wśród personelu szpitala, ppłk Marek Kaczmarski - dyrektor jeleniogórskiego aresztu śledczego nie wahał się wyrazić zgodę na szkolenie, w którym udział wzięło ponad dwadzieścia osób.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 29-02-2020 9:05
Więcej siłowni i luzu w kryminale to tak będzie
~Człowiek koń 29-02-2020 11:52
Dlaczego są organizowane takie szkolenia!!?? Bo ludzie są sfrustrowani władzą samorządową!!! Każdy ma dość Jurka i jego przybocznych z ratusza!!! Jego nieudolność w każdej sprawie powoduje gniew lokalnych społeczności!! Dobrze ze dostrzegają to samorządowcy PiS i organizują takie szkolenia aby BRONIĆ się przed KODOWCAMI I innej maści wyborcami PO!!
~koniował 29-02-2020 12:24
Dzięki Prawu i Sprawiedliwości jest bezpieczniej w Polsce, w powiecie i na świecie. Koronawirus też nam niestraszny i to też zasługa rządu.
~Ja 1-03-2020 6:14
do: ~koniował (12:24)
Tak święte slowa i to ze z ciebie taki konowal to też zasluga pisu ,
komentarz usunięty
~koniował 29-02-2020 22:25
odpowiedź na usunięty komentarz
Mowa miłości w waszym wydaniu zawsze mnie bawi, jak to pięknie świadczy o waszym braku kultury i inteligencji.
~iugo8y 29-02-2020 21:51
a czy ten szpital też nie posiada masek ochronnych i środków do dezynfekcji tak jak szpital w Jeleniej Górze - bo właśnie dziś z wstępnych informacji wyszło że w szpitalu w Jeleniej Górze brak jest masek i środków do dezynfekcji !!! dziennikarze pojedzcie i niech wam pokarzą magazyny - MAGAZYNY SĄ PUSTE - BRAK ŚRODKÓW DO DEZYNFEKCJI I MASEK OCHRONNYCH - a covid jest już w Polsce tylko nic nie mówią bo nie stać ich nawet na badania więc nie zbadali !!!
rymcycymcy 1-03-2020 1:41
Mam maseczkę ! ...typu Zorro ! ...jestem gotowy na spotkanie Króla Wirusów ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group