Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3924
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: O bezpieczeństwie w szpitalu MSWiA

Sobota, 29 lutego 2020, 9:01
Aktualizacja: Niedziela, 1 marca 2020, 7:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: O bezpieczeństwie w szpitalu MSWiA
Fot. Areszt Śledczy
Już czwarte szkolenie zorganizował Areszt Śledczy w Jeleniej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bezpieczni w służbie i w pracy”. Tym razem wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, samoobrony i radzeniu sobie z agresywnymi osobami funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia, ratownicy medyczni oraz psycholog dzielili się z personelem Specjalistycznego Szpitala MSWIA w Jeleniej Górze.

Kampania społeczna Służby Więziennej p.n. „Bezpieczni w służbie i w pracy – czyli jak pracować z trudnym podopiecznym” ruszyła w 2017 roku. Jej celem jest wyposażenie pracowników administracji publicznej w podstawową wiedzę i umiejętności mogące pomóc im bezpieczniej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Podczas seminarium w Szpitalu Specjalistycznym MSWIA w Jeleniej Górze personel placówki otrzymał podstawową wiedzę, jak radzić sobie z emocjami w sytuacjach stresowych i trudnych, jak zaaranżować swoje miejsce pracy, by było bezpieczne, jak bronić się przed agresją fizyczną, jak zachować się w sytuacji kiedy wystąpić może konieczność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kampania społeczna „Bezpieczni w służbie i w pracy” realizowana przez Służbę Więzienną od kilku lat stała się cenioną społeczną inicjatywą w regionie jeleniogórskim - mówi rzecznik prasowy jeleniogórskiego Aresztu Śledczego mjr Mariusz Mrozewski. - Po przeszkoleniu pracowników MOPS, kuratorów sądowych oraz pracowników jeleniogórskiego Urzędu Miasta staliśmy się znaną w lokalnym środowisku instytucją, która ma ogromne znaczenie w systemie bezpieczeństwa państwa. Poproszony przez dyrektora Szpitala MSWIA Pawła Majchera o przeprowadzenie kampanii wśród personelu szpitala, ppłk Marek Kaczmarski - dyrektor jeleniogórskiego aresztu śledczego nie wahał się wyrazić zgodę na szkolenie, w którym udział wzięło ponad dwadzieścia osób.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
29%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group