Poniedziałek, 22 czerwca
22°C Jelenia Góra
reklamy

Nowy wyciąg na Śnieżkę ruszy za pół roku

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mea 1 min czytania

Zdjęcie górnej stacji nowego wyciągu na Śnieżkę, znajdującego się po stronie czeskiej, przesłał nasz Czytelnik. Najwyższy szczyt Karkonoszy pięknie oświetlony słonecznymi promieniami został uchwycony przez niego 13. Grudnia z rana. Rekonstrukcja czeskiej stacji rozpoczęła się w październiku 2011 i ma potrwać do czerwca

reklamy
reklamy

Dotychczasowa kolejka ma być zastąpiona koleją kabinową. W ciągu godziny będzie mogła przewieźć do 250 osób. Jak podaje miasto Pec pod Śnieżką, skąd jeździł stary wyciąg i będzie jeździć nowy, rekonstrukcja wyciągu krzesełkowego na Śnieżkę ma kosztować prawie 300 mln czeskich koron, z czego ponad 200 mln Kč zostanie dofinansowane przez Unię Europejską. Resztę pokryje Miasto. Przetarg na wykonawcę wygrało konsorcjum BAK. oraz producent wyciągów krzesełkowych Leitner AG.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) … Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka