Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5704
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy wóz dla OSP Sobieszów

Sobota, 20 listopada 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Nowy wóz dla OSP Sobieszów
Fot. WAC
Wczoraj (19.11) na Placu Ratuszowym odbyło się uroczyste przekazanie nowego, średniego wozu gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Nowy wóz marki Volvo został zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz z budżetu państwa oraz budżetu Jeleniej Góry. Wartość pojazdu to około 760 tysięcy złotych. Auto jest wyposażone w zbiornik na wodę o pojemności 2700 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 270 litrów oraz autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Dodatkowo posiada sprzęt i armaturę pożarniczą do działań ratowniczych.

Nowy pojazd jest bardzo potrzebny i bardzo się cieszymy, że nasze starania o jego otrzymanie zakończyły się powodzeniem – mówi prezes OSP Sobieszów Kinga Nowak. - Dotychczas nasza jednostka dysponowała podobnym pojazdem marki Mercedes, który jednak ma już 10 lat i jest trochę wyeksploatowany. Otrzymane dziś auto będzie wykorzystywane przy ratowaniu mienia, interwencjach przy zdarzeniach drogowych oraz przy innych akcjach ratowniczych.

Spośród instytucji, które partycypowały w kosztach zakupu nowego wozu dla OSP Sobieszów największą „cegiełkę” dorzucił Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nasza instytucja prowadzi program „Duży strażak”, który polega na dofinansowaniu zakupu wozów strażackich dla jednostek OSP - mówi pełnomocnik zarządu WFOŚiGW Anna Korneć – Bartkiewicz. - Niezwykle cenimy sobie straż pożarną, bo działa też na rzecz ochrony środowiska. Ważne jest i to, że są to ochotnicy, którzy robią to, bo chcą a nie dlatego, że muszą. W regionie fundusz dofinansował w ostatnim okresie zakup pojazdów dla OSP w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Piechowicach.

Jednostka OSP Sobieszów liczy 24 czynnych strażaków – ochotników. W 2020 r. brała udział w około 200 interwencjach. Najczęściej były to miejscowe zagrożenia, takie jak usuwanie skutków nawałnic i podtopień. Na liście wyjazdów nie brakuje jednak interwencji przy pożarach i wypadkach drogowych.

Twoja reakcja na artykuł?

24
96%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group