Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6433
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy przystanek na Osiedlu XX–lecia

Wtorek, 24 lutego 2015, 7:46
Aktualizacja: Środa, 25 lutego 2015, 7:50
Autor: Mea
Jelenia Góra: Nowy przystanek na Osiedlu XX–lecia
Fot. Mea
Przystanek „Osiedle XX–lecia Pętla” został wybudowany na tzw. stacji przesiadkowej. W związku z tym od wczoraj (23.02) zmieniły się godziny odjazdów niektórych kursów autobusów MZK.

Dodatkowy przystanek będzie uruchomiony na trasie linii nr 6 i 26 ok. 750 metrów za dotychczasowym „Osiedle XX-lecia” w kierunku Podgórzyna. Zmiany w godzinach odjazdów spowodowane są koniecznością zachowania przerw technicznych między poszczególnymi kursami autobusów.

- Obecnie na wiacie przystankowej rozkład jazdy jest zawieszony z boku, w miejscu gdzie najczęściej wiszą plakaty reklamowe. Specjalna tablica na rozkład została już zamówiona przez Urząd Miasta Jelenia Góra i będzie zawieszona wraz z rozkładem na wiacie - powiedział Jerzy Wrona, zastępca prezesa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

- Węzeł przesiadkowy został specjalnie wybudowany z dala od osiedla mieszkaniowego w Cieplicach, bo do tej pory mieszkańcy skarżyli się na stojące autobusy, które „produkowały” dużo spalin i hałasowały – dodał. Inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł i wykonało je Kółko Rolnicze Siedlęcin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group