Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 7157
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Nowy przewodniczący

Sobota, 28 września 2019, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 29 września 2019, 6:57
Autor: Przemek Kaczałko
Piechowice: Nowy przewodniczący
Fot. Przemek Kaczałko
Rada Miasta Piechowice ma nowego przewodniczącego. Na ostatniej sesji odwołano dotychczasowego szefa Rady – Jacka Kamińskiego i powołano na tę funkcję Józefa Nadolskiego. Nowe prezydium to efekt zmiany w układzie sił w gminie.
Sytuacja dojrzała... Nastąpił punkt kulminacyjny i pójdziemy w jedną lub drugą stronę - mówił przed posiedzeniem Józef Nadolny, którego zdaniem zmiana Prezydium Rady zwiększy komfort pracy. - Wydaje mi się, że będzie większe zrozumienie wśród radnych miasta - tłumaczył J. Nadolny.

Z kolei burmistrz nie chciał komentować zmiany w Prezydium Rady Miasta.

Jeżeli jest grupa radnych, która chce dokonać tej zmiany, to ja nie będę komentować. Muszę współpracować ze wszystkimi i się z nimi dogadywać - stwierdził Jacek Kubielski, burmistrz Piechowic.

Dotychczasowy przewodniczący dziwi się, że radni podjęli taką decyzję.

Szkoda, że tak to wygląda... Fajna Rada, a poprzez jedną czy dwie osoby (nie będę wskazywać o kogo chodzi), tworzą się sztuczne podziały w Radzie. Popierałem burmistrza w wyborach, ale widocznie czas robi swoje. Przez cały rok wspieraliśmy burmistrza, wszystkie projekty uchwał, które przedstawił zostały przyjęte jednogłośnie - gorzej było z ich wykonaniem. Miałem o to drobne uwagi i widocznie jestem osobą, która za dużo mówi - powiedział Jacek Kamiński.

W głosowaniu tajnym za odwołaniem J. Kamińskiego było 8 radnych, a 5 przeciw. Przy wyborze nowego przewodniczącego 10 głosów było "za", 1 "przeciw", a 2 osoby wstrzymały się.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
14%
Smuci
2
14%
Złości
5
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group