Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2421
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy „Orlik” rozwija skrzydła

Czwartek, 8 października 2009, 10:00
Aktualizacja: 12:04
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Nowy „Orlik” rozwija skrzydła
Fot. Ania
Kowarska młodzież już niedługo będzie ćwiczyć i grać na nowych boiskach. Nowoczesny kompleks zostanie uroczyście otwarty 23 października.

W centrum Kowar w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” powstał kompleks boisk sportowych. Będą mogli z niego korzystać zarówno uczniowie miejscowych szkół, jak i wszyscy mieszkańcy.

Kompleks składa się z pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki i koszykówki, szatni, bieżni oraz skoczni do skoku w dal. Burmistrz miasta postanowił także wybudować trybuny. – Rozgrywane mecze z pewnością chętnie obejrzą kibice, a zawodnicy będą mogli odpocząć, dlatego też uznałem, że trybuny również są potrzebne – mówi Mirosław Górecki.

Koszt inwestycji wyniósł około miliona trzystu tysięcy złotych. Trzysta trzydzieści trzy tysiące złotych sfinansował rząd, trzysta tysięcy złotych Urząd Marszałkowski, a resztę – urząd miasta.

Kompleks wybudowała firma Pre-Fabrykat sp. z o.o. z Miłkowa. W maju br. złożyła najtańszą ofertę, a tym samym najkorzystniejszą. Wybór tego przedsiębiorstwa spośród kilku innym okazał się być dobrym, bo wywiązało się ono z umowy. Boiska powstały w ciągu trzech minionych miesięcy.

Burmistrz Górecki postanowił założyć monitoring na terenie kompleksu. Prócz instruktora zostanie również zatrudniony dozorca, który będzie pilnował porządku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group