Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 3797
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy naczelnik w miejskiej kulturze

Poniedziałek, 6 maja 2019, 12:28
Aktualizacja: Środa, 8 maja 2019, 6:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy naczelnik w miejskiej kulturze
Fot. Tomek Raczyński
Łukasz Duda najprawdopodobniej obejmie stanowisko naczelnika Wydziału Kultury w Departamencie Spraw Społecznych nowej struktury organizacyjnej Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych w Jeleniogórskim Centrum Kultury i Teatrze Odnalezionym będzie miał szansę wykazać się na szerszym polu, ale jak zapewnia – nie oznacza to, że na rzecz pracy urzędniczej znika jako artysta.

Wcześniej, po odejściu na emeryturę Ireny Kempisty, funkcję pełniącego obowiązki naczelnika powierzono Michałowi Kryli, a w ostatnim czasie przeprowadzono konkurs na to stanowisko. Podczas gali finałowej festiwalu Pestka w Jeleniogórskim Centrum Kultury, prezydent miasta uchylił rąbka tajemnicy, że to Łukasz Duda dostanie propozycję objęcia stanowiska naczelnika Wydziału Kultury.

Na razie skupiam się, żeby skończyć wszystkie rzeczy, które są rozpoczęte w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Staram się dopiąć wszystkie projekty i uporządkować wszystkie sprawy. Na pewno nie znikam z życia artystycznego miasta i mam tego pełną świadomość. Mam nadzieję, że życie kulturalne miasta będzie kwitło - powiedział Łukasz Duda, który cieszy się, że jego pomysły zostały docenione. - To dla mnie ogromne wyróżnienie i mam nadzieję, że uda się zbudować coś bardzo konkretnego, namacalnego, co będzie świadczyć o marce, jaką jest Miasto Jelenia Góra. Urzędnik ma swoje określone zadania, a artystą jest się z serca i na zawsze - dodał Ł. Duda.

Jak powiedział Jerzy Łużniak, na jutro (7.05) zaplanowane jest spotkanie z Łukaszem Dudą, który ma dostać propozycję objęcia stanowiska.

Mam nadzieję, że właśnie to młode spojrzenie, ten powiew świeżości jest nam potrzebny nie tylko w Pestce, ale również w kulturze jeleniogórskiej - wyznał prezydent miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

15
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
9%
Złości
13
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1190
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group