Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 11846
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowy komendant z pomysłami

Czwartek, 13 czerwca 2019, 10:36
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2019, 14:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Nowy komendant z pomysłami
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 czerwca 2019 r. Strażą Miejską w Jeleniej Górze dowodzi Piotr Wałczyk, który wygrał konkurs na to stanowisko. Wczoraj (12.06) nowy komendant spotkał się z lokalnymi mediami, aby opowiedzieć o swojej wizji dowodzenia służbą i pomysłach na poprawę jej wizerunku.

Piotr Wałczyk jest mieszkańcem Jeleniej Góry. Przez 27 lat pracował w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, gdzie przez większość stażu pracy nadzorował służby prewencji i ruchu drogowego i już wówczas współpracował ze Strażą Miejską. Z wykształcenia jest prawnikiem - był też asystentem prokuratora Prokuratury Okręgowej.

Objęcie stanowiska komendanta jest dla mnie wielkim honorem i zaszczytem - powiedział na wstępie Piotr Wałczyk, który chce swoje doświadczenie z policji przenieść do Straży Miejskiej.
Uważam, że ruchem drogowym powinna zajmować się policja, a my oczywiście reagujemy w sprawach parkingowych. Mamy wspaniałe narzędzie jakim jest monitoring miejski i naszą rolą jest, aby wyłapywać miejsca, gdzie dzieje się coś niedobrego (wandalizm, bójki, picie alkoholu i inne) - mówił nowy komendant, który chce, aby mieszkańcy byli informowani m.in. o interwencjach podejmowanych na podstawie monitoringu i w tym celu będzie większa współpraca z lokalnymi mediami. - Kolejnym celem jest dobra współpraca z policją - wymieniał.

Istotne mają być sprawy wizerunkowe.

Chcemy stworzyć taki wizerunek strażnika, żeby ludzie chętnie do nas przychodzili do pracy - żebyśmy byli konkurencyjni - powiedział P. Wałczyk, który na konferencji pojawił się z osobami, które mają odgrywać kluczowe role w Straży Miejskiej. Był Grzegorz Rybarczyk, który znany jest z wielu działań charytatywnych, edukacyjnych - wpływając pozytywnie na wizerunek SM. Był też zastępca komendanta Jacek Winiarski oraz rzecznik prasowy Artur Wilimek, który ma częściej informować mieszkańców poprzez media o działaniach SM.

Wśród spraw, którymi szczególnie mają zajmować się strażnicy wymieniano m.in. dzikie wysypiska śmieci (w tym korzystanie z fotopułapek), kontrola emisji zanieczyszczeń powietrza w sezonie grzewczym, akcje edukacyjne (Bezpieczne Wakacje będą zainaugurowane 22 czerwca br. na terenie TCTA w Sobieszowie przy okazji otwarcia single tracków) oraz wymienione wcześniej kwestie dotyczące osób bezdomnych, żebrzących, pod wpływem alkoholu, itp.

Twoja reakcja na artykuł?

47
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
11
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
673
Jest nowy
6%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group