Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7108
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowy komendant sudeckich pograniczników

Sobota, 1 października 2011, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Nowy komendant sudeckich pograniczników
Fot. SG
Sudecki Oddział Straży Granicznej ma nowego komendanta. Płk SG Grzegorz Budny po 34–letniej służbie, odszedł na emeryturę. Przekazał swoje obowiązki zastępcy płk. SG Antoniemu Ożogowi.

Zastępca komendanta głównego SG gen. bryg. Marek Borkowski podkreślił, że dotychczasowy szef sudeckiego oddziału Budny był dla wielu wzorem, jego doświadczenie i profesjonalizm pozwalał na sprawne zarządzanie i kierowanie oddziałem, nie zapominając o ludzkim podejściu i serdeczności.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, przedstawiciele instytucji współdziałających ze Strażą Graniczną. Obecni byli też m.in. komendanci z Bieszczadzkiego, Nadodrzańskiego, Śląskiego, Karpackiego Oddziału SG oraz przedstawiciele Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych w Lubaniu.

Pułkownik SG Antoni Ożóg ukończył studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu o specjalności Wojska Ochrony Pogranicza. W 1998r. ukończył politologię na Wydziale Nauk Społeczno-Politycznych Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalizował się w administracji publicznej. Jest również absolwentem studiów podyplomowych w Szkole Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W 2007 roku ukończył wyższy kurs obrony na Akademii Obrony Narodowej.

Nowy komendant swoją służbę rozpoczynał w Wojskach Ochrony Pogranicza. Od powstania Straży Granicznej piastował kierownicze stanowiska w kilku jednostkach. Od kwietnia 2005r. pracował na stanowisku Głównego Specjalisty w Inspektoracie Nadzoru i Kontroli Komendanta Głównego Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group