Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 5593
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Nowy hit w Parku Miniatur

Czwartek, 23 sierpnia 2007, 0:00
Autor: JEN
Kotlina Jeleniogórska: Nowy hit w Parku Miniatur
Fot. JEN
Przez osiem miesięcy dziewięciu rzeźbiarzy skonstruowało Zamek Czocha.

Chodzi oczywiście o replikę popularnego zabytku zbudowaną w skali 1:25. Model kilka dni temu znalazł się w pod dachem sali wystawienniczej Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach.
Obiekt dołączył do kilkudziesięciu innych, które wchodzą w skład oryginalnych miniatur najbardziej interesujących zabytków regionu południowo-zachodniej Polski.

Zamek Czocha wygląda, jak wszystkie miniatury parku: okazale oraz imponująco, bo oddaje w największych detalach autentyczny wygląd tego zabytku ze studnią dla niewiernych żon włącznie.
Ponadto w kowarskim parku można obejrzeć Zamek Czocha z każdej strony, co jest niemożliwe w naturalnym otoczeniu warowni nad jeziorem w pobliżu Złotnik Lubańskich.

Szef placówki – Marian Piasecki zapowiada, że następnym obiektem zabytkowym i to z naszego regionu, który wyląduje w sali ekspozycyjnej będzie Zamek Chojnik.

W Parku Miniatur pracuje 29 osób, w tym dziewięciu rzeźbiarzy, absolwentów Szkoły Rzemiosł Artystycznych z Jeleniej Góry-Cieplic. Przewodzi im inż. Piotr Jaworski w specjalnie przygotowanej pracowni. Przewodnicy oprowadzają licznych gości (latem to około 1200 – 1800 osób) tzw. systemem karuzelowym, dzięki czemu kolejne wycieczki nie przeszkadzają sobie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group