Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6307
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nowy blask perełki socrealizmu

Piątek, 30 października 2009, 8:58
Aktualizacja: 8:58
Autor: Ania
REGION: Nowy blask perełki socrealizmu
Fot. Ania
Ponad 800 tysięcy złotych kosztuje remont Miejskiego Ośrodka Kultury w Kowarach. Obecnie trwają prace końcowe pierwszego etapu prac. Przeprowadzono termomodernizację, wymieniono instalację grzewczą i okna. Planowany jest jeszcze remont dachu i elewacji.

Pieniądze na ten cel kowarski magistrat pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Remont budynku był niezbędny. Przestarzały system grzewczy kosztował mnóstwo pieniędzy i był nieskuteczny. Dlatego w środku było przeważnie zimno. Poza tym od 70. XX wieku nikt nie przeprowadzał tam remontu. Warto dodać, że gmach kowarskiego ośrodka jest modelowym przykładem architektury realizmu socjalistycznego.

MOK w Kowarach prowadzi szereg bezpłatnych zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są warsztaty profesjonalnego malarstwa, przygotowujące do egzaminów w akademiach sztuk pięknych. Zainteresowani muzyką mogą się bezpłatnie nauczyć grać na saksofonie i innych instrumentach. Jednak mimo tak atrakcyjnych zajęć prowadzonych za darmo chętnych jest niewielu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group