Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3256
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Noworocznie w Teatrze im. C. K. Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 16:52
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2013, 10:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Patryk Woźniczak, jeleniogórski bohater, który 27 października 2011 roku uratował małżeństwo z pożaru, a także trzy jeleniogórskie przedsiębiorstwa: Dreexlmaier, Tauron i Zakłady Drzewne w Dobiegniewie – to odznaczeni podczas tegorocznego spotkania noworocznego, które dzisiaj (14.01) odbyło się w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Całość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Pyszny poczęstunek przygotowali natomiast uczniowie jeleniogórskiej „Handlówki”.

Po powitaniu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, a także znane osobistości życia społeczno – gospodarczego i kulturalno – oświatowego miasta i regionu, w niezwykły nastrój uczestników wprowadził koncertu duetu saksofonowego w składzie: Paulina Kowalska i Katarzyna Dowgiałło, który przy akompaniamencie Krzysztofa Gotartowskiego zagrał „Piękne brązowe oczy” i „Marsz wszystkich Świętych”.

Tuż po nim wystąpił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który podsumował rok miniony i mówił o planach na rok obecny.

- Miniony rok był rokiem trudnym – mówił prezydent. – Mieliśmy sporo problemów, jak inne miasta w całym kraju, ale też i sporo sukcesów i szereg działań, które zostały zakończone. Jeśli popatrzymy na to co zrobione, czyli obwodnicę południową, ul. Karola Miarki, Park Zdrojowy, rozpoczęte prace w Parku Norweskim i hali przy „Mechaniku”, to możemy powiedzieć, że sporo się działo. Są to inwestycje niezwykle ważne. Wiele szkół zostało poddane termomodernizacji i zostały nam tak naprawdę dwie szkoły, gdzie tej termomodernizacji nie ma. Tylko dwie placówki nie mają też nowoczesnych boisk, prawie wszystkie „podstawówki” mają też place zabaw. Na zasługę zasługują też remonty w mieszkaniówce, które przebiegają we współpracy wspólnot i urzędu miasta. Prawie 500 rodzin zadłużonych zawarło też z miastem ugody, co spowodowało zmniejszenie długów administrowania budynkami o połowę. Tym powinniśmy się cieszyć. Najważniejsi są natomiast nasi przedsiębiorcy. Dzięki nim bezrobocie nie wzrasta. Jesteśmy na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku pod względem najmniejszego wskaźnika bezrobocia, to jest wielka duma. W Jeleniej Górze pojawiły się też nowe firmy, które chcą u nas inwestować. Rok 2012 to również rok ogromnej tragedii – powodzi. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomagali w usuwaniu jej skutków, wszystkim służbom, przedsiębiorcom, którzy przekazywali pomoc i osobom prywatnym. Na rok 2013 życzyłbym sobie i mieszkańcom, by nie był on gorszy od minionego oraz by nie sprawdziły się przepowiednie wszystkich pesymistów i sceptyków. Jeleniogórzanie to silny góralski naród. Pójdziemy do przodu i te wszystkie czarne scenariusze się po prostu nie sprawdzą – mówił optymistycznie prezydent Marcin Zawiła.

Po przemówieniu, ocenianym głośno przez gości jako krótsze od ubiegłorocznego, przyszedł czas na kolejny niezwykły występ, tym razem duetu skrzypcowego: Julii Małek i Sulamity Ślubowskiej, które z niezwykłym wdziękiem i lekkością zagrały przy akompaniamencie Krzysztofa Gotartowskiego.

Kolejnym punktem programu była ceremonia odznaczeniem medalem za ofiarność i odwagę Patryka Woźniczaka, który 27 października 2011 roku - wówczas jako 20–letni listonosz – uratował małżeństwo z pożaru. Gdy w budynku przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze doszło do pożaru pomieszczeń kuchennych, w których znajdowały się dwie osoby, Patryk Woźniczak nie zawahał się ani przez chwilę i pobiegł im z pomocą. Gdyby nie jego odwaga, mogłoby dojść do tragedii. Dzisiaj, młodemu człowiekowi w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli dumni rodzice.

Po gratulacjach i życzeniach dla bohaterskiego Patryka, przeszedł czas na kapitalny koncert na ksylofonie Jacka Jackowskiego i Mateusza Popisa, którzy wykorzystując swój niezwykły talent po prostu bawili się muzyką wprowadzając słuchaczy w świetny nastrój.

W takiej atmosferze po ich występie wręczono Nagrody Specjalne Prezydenta dla firm i instytucji.

- W tym roku postanowiliśmy odznaczyć Dreexlmaier’a za największą inwestycję w mieście, Tauron Eko Energia za znaczenie ogólnokrajowe i wkład w przedsięwzięcia miejskie oraz Zakłady Drzewne w Dobiegniewie za gwałtowność działań, bo wymyślili, wynajęli halę i już przygotowują się do nowej inwestycję zatrudniając prawie 80 osób. Myślę, że to pozwoli właścicielom firmy, którzy przybyli na uroczystość, w podjęciu decyzji o ostatecznej budowie nowej fabryki – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Na koniec pozostawiono fenomenalny i pełny humoru występ solistów: Klaudiusza Leśniaka oraz Jacka Szwarczyńskiego. Panowie zrobili na scenie prawdziwe show zachwycając publiczność niezwykłym brzmieniem swoich głosów i fantastyczną swobodą, połączoną z humorystycznymi scenkami.

Niespodzianką był kominiarz przynoszący szczęście na cały rok 2013’, w rolę którego wcielił się Andrzej Marchowski.

Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono do foyer teatru na poczęstunek, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. My nie próbowaliśmy, ale słyszeliśmy opinie. Jedzenie było ponoć pyszne!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~mkamiński 14-01-2013 20:09
Dobrze, że pan prezydent podtrzymuje tradycję takich spotkań, bo warto raz na jakiś czas spojrzeć na sprawy z pewnej dali, przez chwilę pomyśleć nad tym, co było i niekoniecznie minęło, wrócić myślami do tego, czym żyło miasto, wszystkie służby miejskie i zwykli jeleniogórzanie. Jako jeleniogórzanin jestem zadowolony z minionego roku, uważam, że mimo tendencyjnej narracji grupy internetowych hejterów, dostajemy na co dzień miasto dobrej jakości, z którego możemy być zadowoleni, a czasem nawet dumni. W każdym razie fakty przytoczone w artykule powyżej mówią same za siebie: to był ciekawy rok, w którym miasto sobie dobrze radziło!
~warhoł 14-01-2013 21:26
rączka rączkę myje ... ci sami ,tym samym, po coś ,za coś, jakaż to powtarzająca się od wieków tendencja ... miód malina !
~t-tryk 14-01-2013 21:57
Tyle lat mieszkam w tej Jeleniej i nie wiedziałem ,że tu tak fajnie się żyje a,mieszkańcy jak mają dobrze.
~hura!!! 14-01-2013 22:14
Jest dobrze, ale nie beznadziejnie, np. Zofia Czernow siedzi zadowolona...
~PO 14-01-2013 22:21
Takiego propagandowego bicia piany przez Zawiłę jeszcze nigdy nie słyszałem, tego lizusostwa wobec Schetyny i Pokoja! Żenada! Chyba Zawiła już kompleksowo się sypie i ta cała jego mydlana bańka wyborczych obietnic! Nie tylko dziś mówiono zatem wiele dobrego o Obrębalskim, którego spece z zawiłej ekipy nawet nie zechcieli przywitać! Ale dostrzegło go wielu obiektywnie myślących i rozsądnych ludzi! To dobrze!
~wyborca1 14-01-2013 22:52
Zawiła to może .... - zapalic fajeczkę
~krzyk 15-01-2013 0:29
Małe bezrobocie ... bo wszyscy wyjechali
~ 15-01-2013 7:53
Tauron Eko Energia za znaczenie ogólnokrajowe ? Brawo. To ta firma związana z panem Papayem?
~Bezrobotny 15-01-2013 8:01
Dobiegniew -totalna klapa.Wielki niewypał.
~ 15-01-2013 8:03
ile mlodych ludzi na widowni ciekawe jaki obowiazywal klucz przy zaproszeniach i kto go ukladal
~vvv 15-01-2013 9:27
Chyba ktoś zapomniał, że szkoła i co za tym idzie święto szkoły to młodzież, a nie wiec polityczny tych samych, obrzydłych wszystkim twarzy. Non stop widzi się tych ludzi. Proszę szanownych polityków, może ktoś z Państwa z pierwszych stron lokalnych gazet powiedziałby na łamach tej samej prasy, co zrobił dla regionu, dla ludzi, którzy go wybrali?
~vvv 15-01-2013 9:31
Przepraszam za mój wpis powyżej. Pomyliłem artykuły. To miało się znaleźć pod artykułem o święcie liceum "Norwida".
~SARBLE 15-01-2013 9:37
foyer - jak ładnie brzmi (o ile poprawnie wymówimy). A już Mikołaj Rej apelował, że "Polacy nie gęsi, iż swój język mają".........
~znudzony 15-01-2013 9:41
Na kilkunastu imprezach, jakie ostatnio obserwowałem wciąż ci sami ludzie. Jakby nie było w Jeleniej Górze innych działaczy, społeczników... Kiedy oni pracują, skoro czas im mija na poczęstunkach, powitaniach, wręczeniach, itp. w stylu \"Ja tobie, a ty za parę dni mnie; ten temu a za to tamten tamtemu\"...???
~M. Kaflik 15-01-2013 9:52
Nie powinny dziwić kolejne akademie - jest to w koncu jedyna działalność w której obecna ekipa trzyma jakiś poziom.
~do M. Kaflik 15-01-2013 12:17
Panie Marcinie a jak tam referendum się ma? Zbieracie już głosy czy może dalej trwa pusta dyskucja paru osób na FB? A może Pan nie dostał zaproszenia na tą imprezę, taki z Pana społecznik :)
~jeleniogórza 15-01-2013 12:47
Gdzie gratulacje dla młodego jeleniogórzanina ? . PANIE PATRYKU GRATULACJE .
~mwjk 15-01-2013 19:44
a gdzie młodzi ludzie?...w londynie.....
~zdziwiony 21-01-2013 10:45
ZDD za co zostało wyróżnione? Za nabranie stażystów i wywalenie wszystkich? Za obiecanie im zatrudnienia a później na zbity pysk? Za to, że jak były przestoje bo pracy nie było to kazali ludziom przymusowe urlopy brać? Zwolnili pod koniec roku wiele osób a teraz zatrudniać będą? ŻENADA TOTALNA. Niewiarygodny pracodawca, .... kierownik w Jeleniej!! Najpierw miasto by sprawdziło jak te staże się skończyły i ile osób pracowało i ile zwolnili, a później by nagrody rozdawali! Śmiech na sali z takim zakładem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group