Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 6631
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Noworocznie w Teatrze im. C. K. Norwida

Poniedziałek, 14 stycznia 2013, 16:52
Aktualizacja: Wtorek, 15 stycznia 2013, 10:31
Autor: Angela
Jelenia Góra: Noworocznie w Teatrze im. C. K. Norwida
Fot. Angela
Patryk Woźniczak, jeleniogórski bohater, który 27 października 2011 roku uratował małżeństwo z pożaru, a także trzy jeleniogórskie przedsiębiorstwa: Dreexlmaier, Tauron i Zakłady Drzewne w Dobiegniewie – to odznaczeni podczas tegorocznego spotkania noworocznego, które dzisiaj (14.01) odbyło się w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Całość uświetniły występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze. Pyszny poczęstunek przygotowali natomiast uczniowie jeleniogórskiej „Handlówki”.

Po powitaniu gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, a także znane osobistości życia społeczno – gospodarczego i kulturalno – oświatowego miasta i regionu, w niezwykły nastrój uczestników wprowadził koncertu duetu saksofonowego w składzie: Paulina Kowalska i Katarzyna Dowgiałło, który przy akompaniamencie Krzysztofa Gotartowskiego zagrał „Piękne brązowe oczy” i „Marsz wszystkich Świętych”.

Tuż po nim wystąpił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który podsumował rok miniony i mówił o planach na rok obecny.

- Miniony rok był rokiem trudnym – mówił prezydent. – Mieliśmy sporo problemów, jak inne miasta w całym kraju, ale też i sporo sukcesów i szereg działań, które zostały zakończone. Jeśli popatrzymy na to co zrobione, czyli obwodnicę południową, ul. Karola Miarki, Park Zdrojowy, rozpoczęte prace w Parku Norweskim i hali przy „Mechaniku”, to możemy powiedzieć, że sporo się działo. Są to inwestycje niezwykle ważne. Wiele szkół zostało poddane termomodernizacji i zostały nam tak naprawdę dwie szkoły, gdzie tej termomodernizacji nie ma. Tylko dwie placówki nie mają też nowoczesnych boisk, prawie wszystkie „podstawówki” mają też place zabaw. Na zasługę zasługują też remonty w mieszkaniówce, które przebiegają we współpracy wspólnot i urzędu miasta. Prawie 500 rodzin zadłużonych zawarło też z miastem ugody, co spowodowało zmniejszenie długów administrowania budynkami o połowę. Tym powinniśmy się cieszyć. Najważniejsi są natomiast nasi przedsiębiorcy. Dzięki nim bezrobocie nie wzrasta. Jesteśmy na trzecim miejscu na Dolnym Śląsku pod względem najmniejszego wskaźnika bezrobocia, to jest wielka duma. W Jeleniej Górze pojawiły się też nowe firmy, które chcą u nas inwestować. Rok 2012 to również rok ogromnej tragedii – powodzi. Dziękuję wszystkim tym, którzy pomagali w usuwaniu jej skutków, wszystkim służbom, przedsiębiorcom, którzy przekazywali pomoc i osobom prywatnym. Na rok 2013 życzyłbym sobie i mieszkańcom, by nie był on gorszy od minionego oraz by nie sprawdziły się przepowiednie wszystkich pesymistów i sceptyków. Jeleniogórzanie to silny góralski naród. Pójdziemy do przodu i te wszystkie czarne scenariusze się po prostu nie sprawdzą – mówił optymistycznie prezydent Marcin Zawiła.

Po przemówieniu, ocenianym głośno przez gości jako krótsze od ubiegłorocznego, przyszedł czas na kolejny niezwykły występ, tym razem duetu skrzypcowego: Julii Małek i Sulamity Ślubowskiej, które z niezwykłym wdziękiem i lekkością zagrały przy akompaniamencie Krzysztofa Gotartowskiego.

Kolejnym punktem programu była ceremonia odznaczeniem medalem za ofiarność i odwagę Patryka Woźniczaka, który 27 października 2011 roku - wówczas jako 20–letni listonosz – uratował małżeństwo z pożaru. Gdy w budynku przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze doszło do pożaru pomieszczeń kuchennych, w których znajdowały się dwie osoby, Patryk Woźniczak nie zawahał się ani przez chwilę i pobiegł im z pomocą. Gdyby nie jego odwaga, mogłoby dojść do tragedii. Dzisiaj, młodemu człowiekowi w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli dumni rodzice.

Po gratulacjach i życzeniach dla bohaterskiego Patryka, przeszedł czas na kapitalny koncert na ksylofonie Jacka Jackowskiego i Mateusza Popisa, którzy wykorzystując swój niezwykły talent po prostu bawili się muzyką wprowadzając słuchaczy w świetny nastrój.

W takiej atmosferze po ich występie wręczono Nagrody Specjalne Prezydenta dla firm i instytucji.

- W tym roku postanowiliśmy odznaczyć Dreexlmaier’a za największą inwestycję w mieście, Tauron Eko Energia za znaczenie ogólnokrajowe i wkład w przedsięwzięcia miejskie oraz Zakłady Drzewne w Dobiegniewie za gwałtowność działań, bo wymyślili, wynajęli halę i już przygotowują się do nowej inwestycję zatrudniając prawie 80 osób. Myślę, że to pozwoli właścicielom firmy, którzy przybyli na uroczystość, w podjęciu decyzji o ostatecznej budowie nowej fabryki – mówił prezydent Marcin Zawiła.

Na koniec pozostawiono fenomenalny i pełny humoru występ solistów: Klaudiusza Leśniaka oraz Jacka Szwarczyńskiego. Panowie zrobili na scenie prawdziwe show zachwycając publiczność niezwykłym brzmieniem swoich głosów i fantastyczną swobodą, połączoną z humorystycznymi scenkami.

Niespodzianką był kominiarz przynoszący szczęście na cały rok 2013’, w rolę którego wcielił się Andrzej Marchowski.

Po części oficjalnej wszystkich gości zaproszono do foyer teatru na poczęstunek, przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. My nie próbowaliśmy, ale słyszeliśmy opinie. Jedzenie było ponoć pyszne!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
366
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group