Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12500
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Nowoczesne sklepy internetowe

Poniedziałek, 9 marca 2020, 12:40
Aktualizacja: Piątek, 13 marca 2020, 22:06
Autor: ts
Polska: Nowoczesne sklepy internetowe
Fot. ts
Sklepy internetowe już na dobre zagościły w naszych codziennych wyborach, jeśli chodzi o zakupy. Godzinami potrafimy przeglądać oferty w sieci i porównywać ich atrakcyjność. Z najnowszych badań wynika, że już 62% Polaków robi internetowe zakupy. Cenimy sobie dostępność produktów i możliwość zakupów w każdej chwili, nieograniczony czas, jeśli chodzi o wybór, a także to, że nie musimy wychodzić z domu. Branża e–commerce rośnie w siłę. W praktyce oznacza to również bardzo dynamiczny rozwój całej branży, powstają bowiem nowe, fantastyczne usługi optymalizujące prowadzenie sklepów internetowych.

Większe możliwości wyboru
Polacy cenią sobie w internetowych zakupach to, jak szeroki jest asortyment online – jest on bowiem znacznie bogatszy od tego w sklepach stacjonarnych. Nierzadko zakupy w sieci są też po prostu tańsze i łatwiejsze. Dlatego też znacznie bardziej powszechne jest promowanie sklepu internetowego. Jak robić to skutecznie?

Reklama dźwignią e-handlu
Marketing w Internecie jest oczywiście daleko bardziej rozwinięty niż ten offline, jednak zasada jest ta sama: przyciągnąć uwagę klienta, zaproponować mu produkt, którego szuka i zainteresować go promocją lub przystępną ceną. Sporo zasług w tym zakresie ma Feedink, wciąż traktowany jako jeden z liderów usług optymalizujących e-sprzedaż. JJak wypromować sklep internetowy? Zasada jest prosta. Należy korzystać z tych kanałów marketingowych, z których korzystamy najczęściej nie tylko w celach zakupów. Na pierwszym miejscu powinniśmy zatem postawić Google, jednak wyszukiwarka ta nie rządzi niepodzielnie. Tuż za nią znajdują się wszelkiego rodzaju kanały społecznościowe, wraz z całą branżą influencerów.

Współpraca to podstawa
W celu promocji swojego sklepu internetowego powinniśmy zdefiniować swój target. Jeśli jest on szeroki, możemy pokusić się o współpracę z blogosferą czy twórcami internetowymi. Wykorzystując ich zasięgi, jeśli chodzi o media społecznościowe mamy szanse na zbudowanie poważnej sieci kontaktów. Doskonałym rozwiązaniem są sieci afiliacyjne obejmujące również takie miejsca, jak market place na Facebooku czy w innych kanałach. Facebook w ogóle rządzi się swoimi prawami i warto jest założyć swój fanpage bądź uruchomić profil tylko dlatego, aby rozwinąć swój sklep. To tylko niektóre z rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć sprzedaż. Specjalistyczne usługi Feedink to kompleksowa obsługa klienta e-commerce, która obejmuje również analizę najskuteczniejszych środków promocji dla danego biznesu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group