Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7460
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowoczesne autobusy MZK już w Jeleniej Górze

Sobota, 12 kwietnia 2014, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 8:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Nowoczesne autobusy MZK już w Jeleniej Górze
Fot. MZK
Sześć nowych, nowoczesnych autobusów zakupionych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze czeka na placu spółki na odbiory techniczne, a kolejne sześć przyjedzie do stolicy Karkonoszy w przyszłym tygodniu. W trasę, 12–metrowe autobusy marki MAN spełniające normę emisji spalin Euro 6, wyjadą w połowie maja br. Ich koszt to ponad 11mln 370 tys. zł.

Zakup 12. sztuk niskopodłogowych i ekologicznych autobusów to część projektu współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Autobusy marki MAN, typ Lion’s City w klasie maxi, spełniają normę emisji spalin Euro 6.

– Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze jako pierwsza firma komunikacyjna w Polsce będzie posiadał autobusy miejskie z normą Euro 6 – mówi z dumą Jerzy Wrona, członek zarządu MZK w Jeleniej Górze. – Wyjadą one przede wszystkim w rejon Cieplic czyli uzdrowiskowej części miasta, gdzie czystość powietrza jest bardzo istotna. Do 30. kwietnia trafią do nas wszystkie autobusy, które przejdą przeglądy techniczne i po nich oraz zapłaceniu za pojazdy, będziemy mogli je zarejestrować. Nowe autobusy wyjadą w teren w połowie maja br. – dodaje J. Wrona.

Pojazdy są wyposażone są w automatyczną skrzynię biegów, są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadają niską podłogę. Pojemność autobusów wynosi 90 miejsc w tym 28 siedzących i miejsce kierowcy. Cena jednego autobusu to prawie 950 tys. zł

Dostawa autobusów odbywa się w dwóch partiach po 6 sztuk (do 10 kwietnia 2014 r. i kolejne 6 sztuk do 30 kwietnia 2014 r.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group