Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowi trenerzy biegaczy na orientację

Niedziela, 23 grudnia 2007, 15:35
Aktualizacja: 15:38
Autor: Łukasz Stawski
Powiększa się sztab szkoleniowy klubu Paulinum Jelenia Góra. Do grona trenerów szkolących nowych adeptów biegów na orientację dołączyły trzy nowe osoby.

Kurs trenerski w biegach na orientację ukończyli prezes klubu Adam Bogulak, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Michał Nowak oraz inny z zawodników Paweł Zimoń.

Konieczność uzupełnienia sztabu szkoleniowego klubu wynika z faktu iż jesienią do grona uprawiających biegi na orientację w klubie Paulinum Jelenia Góra dołączyło 30 nowych młodych zawodników. Wraz z bardziej doświadczonymi kolegami trenują oni intensywnie w hali i w terenie aby w nowym 2008 roku co najmniej powtórzyć znakomite wyniki, jakie osiągnęli jeleniogórscy specjaliści od biegów z kompasem i mapą w 2007.

Przypomnijmy iż największe sukcesy reprezentantów Paulinum w mijających 12 miesiącach to: złoty medal Rafała Matyi w biegu średniodystansowym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, srebrny medal Mateusza Dzioby w kat. M – 12, w biegu klasycznym i sprinterskim na Mistrzostwach Polski, brązowy medal w biegu biegu klasycznym i sprinterskim na Mistrzostwach Polski, w kat. M – 10 Rafała Szafrańskiego, brązowy medal M. Nowaka, w kat. M – 20, na Mistrzostwach Polski w Przemyślu oraz brąz na tej samej imprezie sztafety w składzie: Jakub Dzioba, Łukasz Mostek i Paweł Konieczny, w kat. 18. Klub może sie tez pochwalić trzema reprezentantami kraju, w osobach: M. Nowaka, R. Matyi i Ł. Mostka.

Pierwszym poważniejszym sprawdzianem jeleniogórskich "zorientowanych" w 2008 roku będą Mistrzostwa Polski w narciarskiej orientacji sportowej, które na początku lutego odbędą się w Białymstoku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group