Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6314
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe światła coraz bliżej

Poniedziałek, 12 listopada 2007, 15:43
Aktualizacja: 22:30
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Nowe światła coraz bliżej
Fot. carioca
Prace przy montażu sygnalizacji świetlnej nowej generacji wkraczają w fazę finalną. W poniedziałek ekipy łączyły skomplikowane urządzenia siecią kabli. Na niektórych skrzyżowaniach już są nowe słupy.

Kierowcy na razie mają podwójną sygnalizację. Tak jest na przykład na skrzyżowaniu Wojska Polskiego i Sudeckiej, gdzie nowe słupy stoją już od ubiegłego tygodnia. Mają nieco nowocześniejszy kształt i zamontowane są w innym miejscu niż te, które stają tu od ponad 30 lat (od kiedy działają tu pierwsze światła).
Jeszcze nie działają, ale już mogą przyprawić kierowców o oczopląs w zestawieniu ze starą sygnalizacją.

– Znikną w końcu te wstrętne pordzewiałe słupy – mówi Dariusz Wołkowski, którego spotkaliśmy na przejściu dla pieszych. Bo i światła dla nich znajdą się na słupach nowych.

Kłopot mieli w poniedziałek piesi, którzy chcieli przejść przez plac ks. kard. Wyszyńskiego. Tam ekipy techniczne montowały kable do nowej instalacji świateł. Plątanina drutów pałętała się po chodniku.
– Tyle mówią, że to takie nowe, a kabli cała masa. Co to będzie, jak się jeden zepsuje? – pyta starszy pan oczekując na zielone światło.

A sygnalizacja ma być rzeczywiście bardzo nowoczesna, z wideodetekcją. Pisząc prościej – kamera wykryje zbliżający się samochód i da impuls do włączenia się zielonego światła. O ile – oczywiście – na przejściu nie będzie pieszego.
Miejski Zarząd Dróg i Mostów zapewnia także, że po uruchomieniu świateł pojawi się tzw. zielona linia, czyli swobodny przejazd samochodów między poszczególnymi skrzyżowaniami – w tym przypadku: placem Niepodległości, a placem kard. Wyszyńskiego oraz Sobieskiego.

Uruchomienie nowej sygnalizacji przewidziane jest pod koniec miesiąca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group