Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5090
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe połączenie ze stolicy do Karpacza

Sobota, 15 grudnia 2018, 9:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 6:25
Autor: WAC
Region: Nowe połączenie ze stolicy do Karpacza
Fot. PKP Intercity
PKP Intercity podpisało umowę z POLBUS–PKS na sezonowe połączenie do Karpacza. Pasażerowie z Warszawy czy Wrocławia będą mogli dojechać do Jeleniej Góry pociągiem Pendolino, a tam przesiąść się do autobusu, którym dojadą wprost do Karpacza. Na całą trasę będzie obowiązywał jeden bilet.

W cenie połączenia kolejowego z Warszawy czy Wrocławia do Jeleniej Góry jest połączenie do samego Karpacza. Oznacza to, że w z związku z uruchomieniem autobusów nie poniosą dodatkowych kosztów. Oferta dotyczy pociągu Express Intercity Premium, który wyjeżdża po południu z Warszawy do Jeleniej Góry, a jedzie: przez Częstochowę, Lubliniec, Opole, Brzeg, Wrocław i Wałbrzych. Z Jeleniej Góry do Karpacza podróżnych dowiozą autobusy POLBUS-PKS, które będą odjeżdżać sprzed dworca kolejowego. Pociąg wjeżdża na stację docelową w Jeleniej Górze o godzinie 21:25, autobus do Karpacza przewidziano na 21:40

Przejazdy z jednym biletem na całej trasie dostępne będą także dla podróżnych, powracających  z Karpacza do Wrocławia czy Warszawy (bilet należy kupić wcześniej w kasie lub przez Internet). Autobus POLBUS-PKS będzie odjeżdżać z Karpacza Górnego o godzinie 3:10. Podróżni będą mogli dotrzeć nim do Jeleniej Góry i przesiąść się na pociąg Express Intercity Premium, który wyruszy ze stacji o godzinie 4:30.

Oferta dostępna będzie od 20 grudnia 2018 roku do końca ferii zimowych, czyli 24 lutego 2019 roku. Bilety na nowe połączenie będzie można kupić w kasach – sprzedaż rusza od poniedziałku 17 grudnia 2018 roku oraz przez Internet – od wtorku 18 grudnia 2018 roku.

- Jako największy polski przewoźnik kolejowy dbamy o to, by siatka połączeń kolejowych była jak najbardziej atrakcyjna dla podróżnych – mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. - W sezonie zimowym uruchamiamy więc dodatkowe połączenia, które ułatwiają naszym pasażerom dojazd w polskie góry. Liczymy, że nowe połączenie z Warszawy przez Wrocław do Karpacza będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

56
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
1%
Smuci
2
3%
Złości
10
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group