Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2909
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe oblicze Budowlanki z „Orlikiem”

Piątek, 14 listopada 2008, 7:18
Aktualizacja: 7:19
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Nowe oblicze Budowlanki z „Orlikiem”
Fot. gn
Telewizja publiczna i wielka gala z szychami z Warszawy towarzyszyć mają otwarciu pierwszego w Jeleniej Górze boiska szkolnego zbudowanego w ramach programu „Orlik 2012”. Trwają ostatnie prace wykończeniowe przed uroczystością.

Wielkim dniem dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, popularnej „budowlanki”, będzie poniedziałek, 24 listopada. Wówczas to Grzegorz Schetyna, wicepremier i minister spraw wewnętrznych oraz „ojciec” programu "Moje boisko-Orlik 2012" przetnie wstęgę i kopnie do bramki piłkę.

Uczniowie zastanawiają się, czy można będzie korzystać z boiska poza godzinami lekcyjnymi i czy ZSOiT będzie zarabiał na ewentualnym udostępnianiu obiektu osobom z zewnątrz.

Przy odnawiana jest cała szkoła. Piękna nie będzie nigdy, bo sam gmach jest architektonicznie brzydki. Ale może być czysta. Już błyszczy elewacja budynku głównego oraz sali gimnastycznej. Jedynie ściana frontowa od strony wiaduktu jeszcze szpeci. Zostanie tam zamontowana winda dla osób niepełnosprawnych, a w tym roku nie będzie to możliwe. Dlatego z remontem trzeba się wstrzymać.

Za informację i zdjęcia dziękujemy panu Grzegorzowi z sąsiedztwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group