Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2607
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Nowe boisko dla Sobieszowa

Wtorek, 15 marca 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: Angela
W kwietniu mają się rozpocząć się prace przy zagospodarowaniu dużego boiska trawiastego u zbiegu ulic Dembowskiego i Kamiennogórskiej na Osiedlu Żeromskiego i Makuszyńskiego w Sobieszowie. Pierwszy etap wykonano w minionym roku. Teraz ogłoszono przetarg na przebudowę boiska do piłki nożnej, ciągów pieszych i ogrodzenia.

Boisko zostanie przekształcone i zyska odpowiednie wymiary: 800 m kw. (20mx40m). Całość będzie ogrodzona siatką o wysokości dwóch metrów. Dzięki temu podczas rozgrywek piłka nie wydostanie się pola gry i nie będzie stanowiła zagrożenia dla spacerujących wokół mieszkańców.

Obok boiska odnowione zostaną bowiem alejki spacerowe z kostki betonowej. Zamontowane zostaną równie stojaki na rowery i kosze na śmieci. Zakończenie tych prac zaplanowano na 31 maja br., a termin złożenia ofert na wykonanie tego zadania upływa 23 marca.

Stan techniczny tego boiska nie jest obecnie najlepszy. Teren od lat nie był poddany rekultywacji. Jego wieloletnie użytkowanie spowodowało, że jest on nierówny. Boisko jest też niewymiarowe. Po przeprowadzonych pracach zyska nowy wymiarowy kształt i ogrodzenie oraz wyposażenie. Zagospodarowane zostaną też alejki spacerowe – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Zamówień i Inwestycji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W minionym roku w obrębie tego terenu powstało boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni z poliuretanu i wymiarach 15,1x24,0 m. Całość została też ogrodzona siatką oraz odwodniona. Koszt ubiegłorocznej inwestycji to niemal 139 tys. zł. Jaka kwota w tym roku jest przeznaczona na to zadanie? Tego władze miasta póki co zdradzać nie chcą.

- Zobaczymy jakie kwoty w swoich ofertach zaproponują nam przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że w zaplanowanym terminie uda nam się ten przetarg rozstrzygnąć i zrealizować zadanie ku uciesze nie tylko najmłodszych mieszkańców, ale wszystkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group