Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12247
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Nowe auto dla dzielnicowych

Środa, 11 marca 2015, 11:52
Aktualizacja: 11:57
Autor: 112
Region: Nowe auto dla dzielnicowych
Fot. KMP Jelenia Góra
Symboliczne kluczyki do służbowego samochodu, przeznaczonego dla dzielnicowych z Janowic Wielkich oraz Jeżowa Sudeckiego przekazali wczoraj (11.03) wójtowie tych gmin komendantowi miejskiemu jeleniogórskiej policji insp. Zbigniewowi Markowskiemu. Auto zostało sfinansowane w połowie z budżetu państwa, a w połowie przez gminy.

Samochód (kosztował 42 tys. zł) został kupiony w ramach programu realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Komendę Główną Policji w Warszawie, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Zgodnie z jego założeniami połowa środków na zakup sprzętu pochodzi z budżetu państwa, a w połowie finansowany jest z budżetu samorządów.

W ramach tego programu do Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze trafił pojazd marki Hyundai. Użytkować go będą dzielnicowi z Komisariatu I Policji, którzy obsługują gminę Janowice Wielkie oraz Jeżów Sudecki. Połowę środków na jego zakup dołożyli wójtowie tych gmin - Kamil Kowalski (Janowice Wielkie) oraz Edward Dudek (Jeżów Sudecki) – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group