Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7882
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

MYSŁAKOWICE: Nowa przychodnia coraz bliżej

Poniedziałek, 1 marca 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: Ania
W tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg, w ramach którego gmina Mysłakowice wyłoni wykonawcę obiektu, w jakim powstaną ośrodki: zdrowia i pomocy społecznej.

Nowa przychodnia w Mysłakowicach ma zostać wybudowana do września 2011 roku. Obiekt spełniający wymagania Unii Europejskiej będzie kosztował około pięciu milionów złotych. Pracownicy gminy Mysłakowice na jego budowę pozyskali ponad dwa mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska.

Obiekty służby zdrowia do 2012 roku muszą spełniać wszelkie wymogi jakie stawia Unia Europejska, co oznacza, że większość z nich musi zostać wyremontowana. Okazuje się jednak, że czasem lepiej jest wybudować nowy obiekt, niż remontować stary. Tak właśnie jest w przypadku przychodni w Mysłakowicach. Nie spełnia ona żadnych wymogów, nie jest nawet przystosowana do przyjmowania pacjentów niepełnosprawnych. Budowa nowego obiektu jest więc nieunikniona.

Budynek powstanie przy ulicy Jeleniogórskiej naprzeciwko cmentarza. W kuluarach mówi się także o tym, że obok niego w przyszłości powstanie szkoła podstawowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
147
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
22%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group