Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7849
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Nowa kolekcja szkła artystycznego w Muzeum Karkonoskim

Sobota, 7 września 2019, 8:19
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 6:41
Autor: Manu
Jelenia Góra: Nowa kolekcja szkła artystycznego w Muzeum Karkonoskim
Fot. Archiwum Muzeum Karkonoskiego
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze otrzymało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu kolekcje muzealne. W ramach projektu kolekcja szkła artystycznego wzbogaciła się o 27 historycznych, unikatowych szkieł pochodzących z huty Fritza Heckerta w Piechowicach.

Jest to wyjątkowa pod względem artystycznym kolekcja i niezwykle cenna z uwagi na profil zbiorów, której cechą wspólną jest niepowtarzalna forma szkieł i oryginalna, ręcznie wykonana dekoracja malarska, nawiązująca do wzorników szklarskich pozostających w zbiorach Muzeum Karkonoskiego.

Zakup kolekcji to ważne wydarzenie dla Muzeum, które dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, może rozwijać i uzupełniać największy w Polsce zbiór szkła artystycznego.

Projektowi towarzyszy specjalnie przygotowana oferta edukacyjna, mająca na celu przybliżenie tematyki szkieł historycznych oraz idei kolekcji muzealnej, poprzez zwiedzanie wystawy oraz zajęcia warsztatowe.

Zakupiona kolekcja będzie prezentowana bezpłatnie w holu głównym Muzeum od 21 września do 6 listopada br. Po zakończeniu wystawy wybrane obiekty będzie można oglądać na wystawie stałej.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group