Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Nowa fundacja – pomoc w codzienności

Piątek, 24 czerwca 2011, 10:36
Aktualizacja: 10:39
Autor: Angela
Jelenia Góra/region: Nowa fundacja – pomoc w codzienności
Fot. Organizatorzy
S.O.S Codzienność to nowa jeleniogórska fundacja, która powstała by pomagać jeleniogórzanom i mieszkańcom regionu w codzienności. Tworzą ją ci, którzy potrzebują pomocy lub chcą zrobić coś dla innych. Dzięki takiej organizacji nie będzie problemu nie do rozwiązania. Założycielką fundacji jest Alina Boreta.

W ramach swojego działania Fundacja S.O.S Codzienność udziela porad specjalistów lekarzy. Niebawem swoją pomoc będą też oferować: prawnik i specjalista bhp oraz księgowa. Promowany jest też e-wolontariat, dzięki któremu będzie szansa skorzystania z pomocy przez Internet. Obecnie to takiego działania zgłosiła się jedna osoba, która zaproponowała udzielanie korepetycji z języka amerykańskiego.

Fundacja chce być też wsparciem dla matek i opiekunów z dziećmi. Do tego celu powstał klub S.O.S Codzienność, który obecnie mieści się w siedzibie fundacji przy ul. Przesmyckiego 8 w Jeleniej Górze. Docelowo będzie to lokal w centrum Jeleniej Góry, który już niebawem ma wskazać prezydent miasta. Na stronie fundacji będzie też dział dla dzieci, gdzie ogłaszane będą konkursy na najlepszą bajkę, wiersz czy rysunek, za które najmłodsi będą nagradzani drobnymi zabawkami.

W ramach Fundacji powstało też forum, na którym można wymieniać się informacjami, szukać opieki czy wsparcia, oraz umieszczać ogłoszenia o wymianie usług.

Głównym dochodem Fundacji ma być sklep Internetowy, gdzie mamy wraz z dziećmi tworzą dzieła wystawiane na sprzedaż. Są to m.in. kolczyki i zawieszki oraz obrazy.

W realizacji planów Fundacji pomagają również wolontariusze.

- Jesteśmy młodym, dynamicznym, chętnym do pracy zespołem, oferującym innym ludziom swój czas, pasję i zaangażowanie, po to, aby nasze i ich życie nabrało nowych wartości. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z programem działania Fundacji i Klubu S.O.S. Codzienność, oraz do włączenia się w jego działalność. Jestem przekonana, że każdy z Państwa, znajdzie tutaj coś, co go zainteresuje, zyska możliwość ciekawego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu, poznania nowych ludzi, oraz realizacji swoich pasji i zainteresowań. U nas można znaleźć wzajemną pomoc i wsparcie w małych i dużych problemach dnia codziennego, wymienić się spostrzeżeniami, uwagami i wiedzą, co sprawi, że nasze życie będzie po prostu łatwiejsze – pisze na swojej stronie Alina Boreta, założycielka fundacji.

Więcej informacji na temat S.O.S Codzienność znajduje się na stronie internetowej www.codziennosc.org

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group