Czwartek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 7170
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Norwid dumny z szachistów

Piątek, 18 marca 2022, 6:19
Aktualizacja: Wtorek, 22 marca 2022, 6:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Norwid dumny z szachistów
Fot. Przemek Kaczałko
W Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze uczy się uzdolniona młodzież, która odnosi sukcesy w szachowych zawodach szkolnych, jak i indywidualnych. Dyrekcja nie kryje radości i dumy z osiągnięć młodych ludzi.

Uczniowie Norwida kontynuują przygodę z szachami w różnych klubach, ale są wychowankami Klubu Szachowego Jelonka Jelenia Góra.

Gram od 6. roku życia. Zaczęłam grać samodzielnie - nikt w mojej rodzinie nie grał w szachy - zainteresowałam się plakatem w szkole. Później trener i rodzice zmobilizowali mnie, żeby kontynuować grę w szachy - opowiada Wiktoria Janikowska, która ma na swoim koncie m.in. 1. miejsce na Szkolnych Mistrzostwach Polski, czy miejsca w TOP10 w szachach szybkich i błyskawicznych na Mistrzostwach Polski, czy TOP12 w szachach klasycznych.
Zacząłem grać w szachy w I klasie podstawówki. Mój dziadek był mistrzem Legnicy w szachach i tak to się zaczęło. Na turniejach szachowych zawsze się odizolowuję od reszty świata - daje mi to wiele przyjemności, spokoju i zabawy - wyznał Piotr Kołodziejski.
W szachy gram od kiedy mnie tato z wujkiem nauczyli - to była II klasa podstawówki. W Szkole Podstawowej Nr 6 uczył mnie pan Piotr Świątkowski z Klubu Szachowego Jelonka. Zobaczyłem, że mi to wychodzi i sprawia przyjemność - powiedział Jakub Bartłomowicz. - Od kiedy zacząłem grać w szachy - poprawiła mi się pamięć. Słuchając na lekcji, wracając ze szkoły do domu - nie muszę uczyć się do sprawdzianów.
Szachami zaraził mnie mój tato - z nim grałam hobbystycznie, a w przedszkolu zapisał mnie na zajęcia, więc gram już ok. 12 lat. Szachy zwiększają moją pamięć i sposób rozładowania problemów, bo podczas liczenia wariantów w danych pozycjach mam wiele możliwości i to się przekłada na życie codzienne - powiedziała Jagoda Romejko, która ciągle reprezentuje Klub Szachowy Jelonka.

Dyrektorka jest dumna ze swoich uczniów.

Pod każdym względem mamy uzdolnioną młodzież - podkreśla Iwona Kumek, dyrektorka ZSO Nr 2. - Mamy tutaj pasjonata szachów - pana Jacka Dobrowolskiego, który zaraża młodzież swoją miłością do szachów i wyłapuje największe talenty. Już po raz drugi z naszą młodzieżą zdobył Mistrzostwo Dolnego Śląska i pojadą na Mistrzostwa Polski. - Szachy są grą logiczną, więc uczą logicznego myślenia. Pan Jacek kupił do klasy pod chmurką dwa komplety szachów ogrodowych i cieszą się one ogromną popularnością wśród uczniów - powiedziała dyrektorka. - Jestem bardzo dumna z młodzieży, podziwiam ich i cieszę się, że mogą w szkole realizować swoją pasję - dodała I. Kumek.

Zawodnicy z Norwida w weekend rozpoczną rywalizację w Mistrzostwach Polski do lat 16 i 18 w Sypniewie.

Twoja reakcja na artykuł?

10
91%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
603
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group