Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3946
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nocna wyprawa harcerzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 listopada 2009, 21:29
Aktualizacja: 22:53
Autor: Mar
Fot. Mar
Pięćdziesięciu młodych harcerzy z ZHP wyruszyło wczoraj wieczorem w miasto, żeby wykonać postawione przed nimi zadania. Sześć grup, tyle ile drużyn zgłosiło się do tej zabawy, ruszyło sprzed siedziby hufca przy ulicy Pocztowej. Przed nimi było siedem zadań, które dostali tuż przed wymarszem.

- Już po raz 22. zorganizowaliśmy bieg nocny, który co roku odbywa się na początku listopada – wyjaśnia jeden z organizatorów, Kamil Lupol – zapraszamy na nią drużyny z naszego hufca i z innych hufców dolnośląskich, ale w tym roku udział biorą tylko drużyny jeleniogórskie. W tym roku część zadań jest związana ze świętem 11 listopada.

Drużyny miały za zadanie przebiegnięcie wyznaczonej trasy i wykonanie odpowiednich zadań, na przykład odszukanie w lesie ukrytych liter i ułożenie z nich imienia i nazwiska jednego z działaczy niepodległościowych. W innym zadaniu trzeba było napełnić część wiadra wodą nabieraną słomkami. Wszystko zajęło drużynom ponad sześć godzin. Zmęczeni wrócili w środku nocy do siedziby hufca na nocleg w śpiworach.

- Było super, bardzo mi się ta zabawa podobała, ale pod koniec nogi bolały mnie coraz bardziej, przebiegliśmy dużo kilometrów przez całe miasto – mówił jeden z uczestników.

- To mniej uczestników, niż w latach ubiegłych, ale wtedy miała trochę inny wymiar, była trzydniowa z dwoma noclegami i innymi atrakcjami. Z powodów finansowych również skróciliśmy ją – powiedział komendant jeleniogórskiego hufca, Marian Łata.

Harcerze zaliczyli prawdziwy maraton patriotyczny, bo po pobudce zwartym szyku przemaszerowali na plac Ratuszowy, gdzie wzięli udział w uroczystościach okazji Dnia Niepodległości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 11-11-2009 22:32
pamientam tamte czasy.było bardzo fajnie...
~paradise 12-11-2009 11:42
Dzielni młodzi ludzie! Piękna lekcja patriotyzmu.
~D. 12-11-2009 16:20
Nie Kamil Lupol, tylko Lupul ;P a na biegu było bardzo fajnie ;)
~11 15-08-2010 19:58
Szkoda ,że mnie nie było :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group