Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 15398
Zalogowanych: 109
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Noc Wszystkich Świętych – dzisiaj w Krzeszowie

Środa, 31 października 2018, 13:12
Aktualizacja: Czwartek, 1 listopada 2018, 7:21
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Noc Wszystkich Świętych – dzisiaj w Krzeszowie
Fot. Użyczone/ organizatorzy
Mimo wczorajszych zniszczeń przez wichurę dachu jednego z obiektów, Fundacja "Europejska Perła Baroku" zaprasza na V edycję Nocy Wszystkich Świętych. Dzisiaj (31.10) w murach pocysterskiego opactwa w Krzeszowie zabrzmi muzyka organowa.

Będzie też specjalne zwiedzanie Mauzoleum Piastów zatytułowane "Niezwykła Nekropolia". Uczestnicy wezmą udział w dwóch uroczystych mszach – jednej w Bazylice, drugiej w Mauzoleum. Tego dnia nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i młodzieży. Udział we wszystkich częściach programu jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji.

Całość rozpocznie się o godz. 18.00 mszą w Bazylice. O 19.45 wystartuje gra terenowa, w której nagrodami będą m.in. publikacje i bilety wstępu na nocne zwiedzanie obiektów w Krzeszowie. O 21.30 zaplanowano początek niezwykłego koncertu organowego w wykonaniu Antoniego Pokory, a o godz. 24.00 kolejną mszę w Mauzoleum Piastów. Będzie też nocne zwiedzanie Mauzoleum z przewodnikiem ze specjalnym programem.

- Zapraszamy całe rodziny na to wydarzenie, które traktujemy jako alternatywę dla halloween – mówi Jacek Trybuła, rzecznik Opactwa. - Będzie to jedyna taka wyjątkowa noc, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to wydarzenie zupełnie bezpłatne na które może przyjść każdy – dodaje rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy szukasz swoich szans na wygraną w grach Lotto?

Oddanych
głosów
190
Tak, regularnie
24%
Tak, ale tylko przy dużych kumulacjach
28%
Nie, nigdy
48%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak będzie wyglądać rozbudowa autostrady A4?
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Pogoda
Uwaga kierowcy, noga z gazu
 
112
Zderzenie na Wolności
 
Aktualności
Nasz region na planie nowego serialu Netflixa
 
Karkonosze
Śnieżka i księżyc
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group