Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 9779
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Noc Muzeów z ceramiką i czarną komedią

Środa, 12 maja 2010, 8:45
Aktualizacja: 12:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Noc Muzeów z ceramiką i czarną komedią
Fot. TEJO
Na przypadającą w sobotę, 15 maja, Noc Muzeów Muzeum Karkonoskie zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń.

Już od godz. 10 rozpoczną się warsztaty artystyczne „Nie święci garnki lepią”. Uczestnicy warsztatów poznają pracę i zawód garncarza, a jednocześnie przyjrzą się obróbce gliny oraz procesowi powstania różnorodnych naczyń na kole garncarskim. Samodzielnie wykonają naczynia z gliny pod fachowym okiem artysty – ceramika Mateusza Grobelnego. W godz. 15 – 18 będzie można wysłuchać wykładów na temat dawnego garncarstwa.

Wieczorem główną atrakcją będzie spektakularny pokaz świetlny i efekt rozżarzonego pieca. Kulminacyjny moment „akwarium ognia” przewidziano w godz. 22 – 23. Wszystko w otoczeniu iluminacji zapewnionej przez organizatorów Karkonoskiego Festiwalu Światła. Pokaz będzie połączony z bezpłatną loterią i losowaniem atrakcyjnych nagród. W godz. 19 – 22 obędzie się też koncert.

Wcześniej, bo w godz. 16. 30 - 18 zaplanowano finał i wręczenie nagród laureatom konkursów: plastycznego „Moje magiczne miejsce”, twórczości literackiej i plastycznej „Zdarzyło się dzisiaj…”, „W szklanym świecie”, warsztaty kreatywnego pisania. Popołudnie ubarwi czarna komedia „Siostrunie” w reżyserii Piotra Grosmana w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
272
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group