Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6424
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły wyjazd pasjonatów muzyki dawnej z MDK

Czwartek, 3 lipca 2014, 12:10
Aktualizacja: 12:12
Autor: Org
Jelenia Góra: Niezwykły wyjazd pasjonatów muzyki dawnej z MDK
Fot. Sylwia Raban
Zespół Muzyki Dawnej „Gaudium Ludentem” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze weźmie udział w V Ogólnopolskich Warsztatach Muzyki Dawnej Recz – Drawno. W czasie tygodniowego pobytu (6–12 lipca ) na kursie, grupa weźmie udział w ośmiu koncertach towarzyszących m.in.: Drawsku Pomorskim, Trzciance, Wałczu i Kamieniu Pomorskim.

„Gaudium Ludentem” tworzą młodzi ludzie, którzy odkrywają wspaniałe dziedzictwo zapisane na kartach manuskryptów i chcą je ocalić od zapomnienia. Grupa działa od 2011 roku. Tworzą ją obecnie: Agnieszka Franas, Kamila Chmura, Wiktoria Plewińska i Oliwier Łukowicz. Od dwóch lat jest to zespół wokalno- instrumentalny, wykonujący muzykę epoki renesansu europejskiego. Członkowie zespołu grają na kopiach dawnych instrumentów, który głównie stanowi zestaw fletów prostych. Grupę prowadzi Sylwia Raban, która wiedzę
i umiejętności w tym zakresie zdobywała m.in. na licznych kursach mistrzowskich oraz w klasie fletu prostego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Zespół „Gaudium Ludentem” uczy się wykonywać dawny repertuar zgodnie z założeniami epoki, starając się przy tym zachować indywidualne spojrzenie i wrażliwość. W zgłębianiu zawiłości tej niezwykle ciekawej sztuki, pomagają kursy i warsztaty związane z interpretacją muzyki dawnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group