Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6433
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykły bal – radosna integracja w Żeromie

Sobota, 23 maja 2015, 12:51
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2015, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykły bal – radosna integracja w Żeromie
Fot. Przemo
W piątek (22.05) odbył się XXV Bal Integracyjny, w którym uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 integrują się z podopiecznymi Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze. Aula szkolna popularnego „Żeroma” była wypełniona pozytywną energią płynącą prosto z serc.

- Inicjatorami balu były dwie osoby: z jednej strony Ligia Jamer, natomiast druga strona to Grażyna Kulesza – nasz wieloletni pedagog, która obecnie jest na emeryturze, ale wciąż utrzymuje żywy kontakt ze szkołą, a my staramy się kontynuować te piękne pomysły, które ona zainicjowała – powiedziała dyrektor ZSO Nr 1 Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

- Chcemy, aby nasza młodzież miała świadomość, że obok nich jest grupa dzieci trochę innych, z którymi można też się bawić, umieć reagować na ich potrzeby i integrować się z nimi – dodała Eulalia Kłodawska-Szwajcer.

Każde dziecko z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych miało co najmniej jednego towarzysza do zabawy obok siebie. Wszyscy uczestnicy pięknie bawili się, uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, jak i młodzieży szkolnej. Uczniowie klasy III g i c przygotowali dla swoich gości przedstawienie „Jaś i Małgosia”, bal obfitował w liczne tańce, występy artystyczne oraz smaczny poczęstunek. - Idziemy w kierunku otwarcia się na wszystkich ludzi – podkreśliła pedagog szkolna Krystyna Reczka.

Jest to wielka przyjemność dla organizatorów, ale i dla uczestników, dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – powiedziała wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze, Małgorzata Łasek-Dowiat. - Dzieci po powrocie z balu opowiadają o tym gdzie byli, jak się bawili, co robili, co jedli i dużo mówią o wspólnej zabawie – dodała Małgorzata Łasek-Dowiat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group