Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4062
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykli artyści z Paczłorkowa

Środa, 11 października 2017, 7:02
Aktualizacja: Czwartek, 12 października 2017, 6:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykli artyści z Paczłorkowa
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyła się wczoraj (10.10) gala podsumowująca projekt Paczłorkowo, czyli integracyjnych warsztatów z udziałem jeleniogórskiej młodzieży. Niezwykły zespół złożony ze sprawnych i niepełnosprawnych artystów zaprezentuje się widzom jeszcze raz – w Zdrojowym Teatrze Animacji.

- Paczłorkowo to spotkania integracyjne, których celem było - przy okazji - stworzenie czegoś, ale najważniejszy był sam proces kiedy byliśmy razem, bawiliśmy się przy tym bardzo dobrze - wyznała nauczycielka Katarzyna Klafta, jedna z opiekunek grupy. Instruktorki, zgodnie z tytułem przedstawienia przyznały, że "życie to nie bajka", ale mimo krótkiego czasu na przygotowania (od początku września) wspólnie spędzony czas była niesamowity. - Nasza młodzież się poznała, polubiła i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie nam dane współpracować - powiedziała Edyta Chwalibóg ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. - Wzruszeń, radości nam nie brakowało. Czasem było też nerwowo, bo czas nas naglił, ale najważniejsze było bycie razem - wspominają przygotowania pani Edyta i Kasia.

Zanim na scenie pojawili się aktorzy, publiczność która wypełniła salę widowiskową JCK do ostatnich miejsc - miała okazję wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu Muzycznej Grupy Integracyjnej Pentatonika. Dzieci i młodzież z jeleniogórskich placówek oświatowych bawili się wspaniale przy znanych hitach w nietypowej aranżacji. Jak podkreślali uczestnicy - zajęcia z osobami niepełnosprawnymi są dla nich bezcenne. - Nie brałam udziału w warsztatach, ale byłam wolontariuszem w grupie Pentatonika. Dla osób w moim wieku ta integracja jest ważna - powiedziała Martyna Piątek z II LO im. C.K. Norwida.

W projekcie uczestniczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego, klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej Nr 2 oraz starszych klas ze Szkoły Podstawowej Nr 10, a także Muzyczna Grupa Integracyjna Pentatonika. Projekt realizowany jest w ramach programu operacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Narodowe Centrum Kultury pod nazwą „Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku 2017”.

Efekty projektu Paczłorkowo zostaną zaprezentowane jeszcze w piątek (13.10, godz. 10:00) w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1156
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group