Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3280
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Niezwykła inicjatywa łomnickiej szkoły

Wtorek, 21 listopada 2017, 15:01
Aktualizacja: Środa, 22 listopada 2017, 9:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Niezwykła inicjatywa łomnickiej szkoły
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniej Górze i okolicach można było dzisiaj (21.11) spotkać uczniów i uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Wszystko za sprawą inicjatywy, której celem jest promowanie Światowego Dnia Życzliwości, przypadającego właśnie na 21 listopada.

Podczas posiedzenia Komisji ds. Młodzieży do sali obrad Biura Rady Miejskiej weszły dwie dziewczyny, które – jak się okazało – wręczały przedstawicielom władz lokalnych, ale nie tylko – koniczynki z okazji Światowego Dnia Życzliwości. Koniczynki z wyjątkowymi sentencjami wykonali uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. - Próbujemy to rozpowszechnić między ludźmi, żeby byli bardziej życzliwi dla siebie – powiedziała Martyna Gniewek, która do miejskiego Ratusza zawitała z Klaudią Ruszkiewicz. Wcześniej uczennice przeprowadziły podobną akcję w Mysłakowicach, a w planach miały jeszcze Caritas.

- Koniczynki robiliśmy przez dwa miesiące. Potrzebne było dużo materiałów papierniczych, robiliśmy też plakaty. Poświęciłyśmy dużo czasu na przygotowania – dodała Martyna. - Uczniowie naszej szkoły powtarzają akcję od kilku lat – dodała Klaudia, która przyznaje, że życzliwość w jej szkole nie jest tylko „od święta”, ale na co dzień pomaga się w wielu inicjatywach na rzecz innych osób. Reakcje, z jakimi się spotykają – są różne. Nie uśmiechu i życzliwości ze strony odbiorców, ale też niektórzy uciekają w obawie, że dziewczynki chcą coś sprzedawać...

Na koniczynkach życzliwości można było odnaleźć różne sentencje, np.: życzliwi żyją dłużej; pogody ducha; nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe; miłego dnia; śmiech to zdrowie i wiele innych. Jak przyznają uczennice z Łomnicy, chętnych do udziału w akcji nie brakuje, co świadczy o pozytywnym nastawieniu młodego pokolenia do innych ludzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1198
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group