Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 7162
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niezapomniane wakacje ze „Śmigiełkiem”

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Niedziela, 27 maja 2012, 8:40
Aktualizacja: 8:41
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Żeglarstwo, biwaki pod namiotami nad jeziorem Sławskim w Radzyniu, turystyka piesza i rowerowa czy małe lotnictwo– modelarstwo – to tylko kilka z propozycji na niezapomniane wakacje, które dla jeleniogórskich dzieci od 1957 roku organizuje Klub Lotnika „Śmigiełko”. Dzieci do lat 16 z terenu Jeleniej Góry mogą się starać o dofinansowanie.

Wychowawcami na obozach są wyspecjalizowani instruktorzy i pedagodzy, którzy zapewniają uczestnikom ogrom wrażeń i niezapomnianych chwil.

- W tym roku nasz obóz szkoleniowo – wypoczynkowy zlokalizowano na bazie Ośrodka Sportu i Wypoczynku „Rewenton” w Sławie, w województwie lubuskim – informują organizatorzy. - Uczestnikom obozu zapewniamy pełne pożywienie – 4 posiłki dziennie, noclegi w pokojach 3 – 4 osobowych z WC i umywalką – ciepłą i zimną wodą, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków podczas przejazdów i pobytu na obozie. Najważniejszy jest jednak bardzo atrakcyjny program: pływanie na jednostkach żaglowych Mak, Figiel, Raja i kajakach, biwaki pod namiotami nad jeziorem Sławskim w Radzyniu, turystyka piesza i rowerowa czy małe lotnictwo - dodają.

Ośrodek „Rewenton” położony jest w przepięknej enklawie na terenie lasu, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Sławskiego o pow. 817 ha, które cechuje jeden z najdłuższych sezonów kąpielowych w Polsce. Piękna okolica zachęca do odbywania pieszych i rowerowych wędrówek.

W pobliżu bazy obozowej w Radzyniu znajduje się IMGW – Stacja Hydrologiczna im. prof. Zbigniewa Pasławskiego oraz Papieski Szlak. W1960 roku biskup Jan Paweł II ze studentami z Krakowa wypłynął z Radzynia przez Sławę, Obrzycą, Dźwiną i Obrą do Skwierzyny kajakami.

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławie jest zjeżdżalnia wodna o długości 70 m. Po wodach Jeziora Sławskiego kursuje statek wycieczkowy Lubuszanin II. Niepowtarzalnego uroku dodają okolicy malownicze lasy. Duże ilości zbiorników wodnych i rozległe kompleksy leśne powodują, że występuje tu swoisty mikroklimat. Na terenie nadleśnictwa Sława Śląska znajduje się wiele stanowisk przyrodniczych i archeologicznych. Najstarsze ślady bytności człowieka pochodzą z epoki kamiennej, inne z okresu kultury łużyckiej i przeworskiej.

W Nadleśnictwie zarejestrowanych jest 40 pomników przyrody. W Sławie uwagę przyciągają okazałe platany, sosna czarna, topola, kasztanowce i żywotnik olbrzymi. Obszar gminy Sława obfituje bogactwem jezior (1073 ha) malowniczo położonych pośród pięknych lasów. Dziewięć jezior połączonych systemem rzeczek stanowi – Obwód Rybacki „Jezioro Sława na rzece Obrzyca”.

Terminy turnusów obozowych to: I - od 01 - 14.07.2012 r., II – od 14 - 27.07.2012 r., III –27.07 do 09.08. 2012 r. Koszt obozu to 850 zł. Pieniądze można wpłacać gotówką lub przelewem do 31 maja br.

Dzieci do lat 16 z terenu miasta Jelenia Góra otrzymują dofinansowanie z Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Informacje na temat obozu można uzyskać pod numerem telefonu 75-75-35-409 lub w Klubie Lotnika „Śmigiełko” w Jeleniej Górze ul. 1 Maja 67/67 of w godzinach 16.00 – 19.00 od poniedziałku do piątku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group