Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5578
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Niezapomniane Andrzejki w Bukowcu

Poniedziałek, 30 listopada 2015, 13:36
Aktualizacja: 13:42
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Niezapomniane Andrzejki w Bukowcu
Fot. Krzysztof Tęcza
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu zorganizowano zabawę andrzejkową. Spotkanie zostało przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowcu, a organizacją zajęła się sołtys Bukowca Jadwiga Kubik.

Jest takie znane powiedzenie: Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść. Tym razem nie sprawdziło się ono. Potrawy nie tylko były smaczne, ale też urozmaicone i odpowiednio podane. Stoły przyozdobiono ciekawymi drobiazgami oraz wykonanymi ręcznie serwetkami, które owinięte wokół zwykłych szklanych słoiczków przemieniły je w prawdziwe dzieła sztuki. Nic dziwnego, że wiele osób chciało zabrać je na pamiątkę.

W bukowieckim pałacu bawiło się ponad 70 osób z gminy Mysłakowice. Muzyczna oprawa zabawy została uzupełnioną przez członków zespołu Sokolik z Karpnik, którzy nie myśleli być tylko biernymi uczestnikami zabawy. Piękne pieśni biesiadne w ich wykonaniu zachęciły pozostałych do wspólnych śpiewów.

Oczywiście były ciasteczka z wróżbami, lanie wosku czy przepowiadanie przyszłości z kart. Najważniejsze jednak to to, że mieszkańcy z okolicznych miejscowości mogli wspólnie spędzić czas. I nawet pojawienie się po północy ducha krążącego od lat po pałacu nie wywołało paniki. Biała dama przemknęła przez salę i znikła tak szybko jak się pojawiła.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group