Wtorek, 23 czerwca
22°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy
reklamy

Niesamowity finisz w biegu na 50 km [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Na liście startowej głównego dystansu (50 km) w ramach 42. Biegu Piastów znalazło się niemal 1700 osób. W sobotniej (3.03) rywalizacji na Polanie Jakuszyckiej każdy uczestnik mógł czuć się zwycięzcą, ale emocji nie brakowało do ostatnich centymetrów. Wśród mężczyzn na metę razem "wpadli" Jiri Rocarek z Czech i Jan Anto

reklamy

Polsko-czeski duet ukazał piękno sportu - 50 km rywalizacji z przeciwnikami, warunkami pogodowymi (silny mróz) i własnymi słabościami, a o końcowym sukcesie decydują centymetry! Polakowi niewiele zabrakło, aby w najważniejszym biegu przełamać niemoc naszych rodaków. Ostatecznie to Jiri Rocarek okazał się zwycięzcą - obaj przybiegli na metę z czasem 2:16:41. Trzeci był kolejny z Czechów Jakub Psenicka (2:17:22). Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu był Tomasz Kałużny z Teamu Enervit. - Cieszę się ze zwycięstwa, Jan do końca był silny, ale udało się - powiedział na mecie Jiri Rocarek. - Narty były dzisiaj lepsze ode mnie - zażartował na mecie Tomasz Kałużny, który przyznaje, że nie był w optymalnej dyspozycji ze względu na zmęczenie całym sezonem i pracę, bowiem poprzedniego dnia do 22 robił narty dla klientów. - Jestem amatorem, ale myślę, że za rok będzie jeszcze lepiej - dodał były jeleniogórski radny.

Wśród kobiet sukces z sobotniego biegu na 30 km powtórzyła Monique Siegel (Niemcy) - na mecie zameldowała się z czasem 2:31:01, druga była Klara Moravcova (Czechy) z czasem 2:36:17, a trzecia jej rodaczka Zuzana Kocumova (2:42:53). Najlepsza z Polek Emilia Romanowicz była piąta (2:47:39), a z naszych biegaczek 11. miejsce zajęła Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe).

W niedzielę (4.03) ostatni dzień 42. Biegu Piastów - o godz. 10:00 rywalizacja na dystansie 25 km, a o 12:00 na 12 km.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
50 lat Dyskretne spotkanie Chętna na spotkanie u mnie , u Ciebie lub w hotelu. Wymagam higieny i dyskrecji. Więcej informacji udzielam na email lub na mojej stronie tutaj:… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnimy lakiernika konstrukcji stalowych Firma Prokostal Ładziński Sp. z o.o. poszukuje kandydatów na stanowisko: Lakiernik konstrukcji stalowych Miejsce pracy: Jelenia Góra Wymag… Elektromechanik- Huta Julia Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka