Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3847
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Niesamowite odkrycia” – świat starożytny i Biblia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 9 sierpnia 2016, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: Org
Fot. Organizator
W Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Panieńskiej w Jeleniej Górze rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 18.00 seria 12 wykładów Marka Wilsona, australijskiego misjonarza, naukowca specjalizującego się w archeologii i historii starożytnych cywilizacji.

- Prelegent wydobywa na światło dzienne piękno starożytnego świata – informuje pastor Andrzej Sieja. - Ukazuje odkrycia archeologiczne w korelacji z informacjami występującymi w Biblii, jakże często negowanymi przez różnych ludzi, uważających Biblię za zbiór dawnych podań i legend – dodaje.

Wykładowca z dużą znajomością rzeczy i w sposób przekonywujący mówi o dziejach odkryć ze starożytności i jakie to ma znaczenie w dzisiejszym życiu.

- Jego celem nie jest pokazywanie jedynie naukowej dokumentacji i faktów różnych odkryć, ale jak to wszystko przyczynia się do podniesienia autorytetu Biblii jako księgi wiarygodnej. Dzięki temu każdy może lepiej zrozumieć wiele faktów zawartych w Piśmie Świętym. Mark Wilson w sposób bardzo przystępny odkrywa historię starożytną zawartą w Biblii. Spotkania są zarówno dla tych, którzy wierzą, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, a wówczas potwierdzą jego wiarę, jak i dla tych, którzy do Pisma Świętego podchodzą krytycznie, a wówczas dostarczą spory ładunek wiedzy teoretycznej. W taki m.in. sposób pragniemy zachęcić wielu do czytania i poznawania jednej z najstarszych ksiąg świata – dodaje organizator spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~heretyk 9-08-2016 8:41
Warto posłuchać . To taka podróż w przeszłość. Tego nie usłyszycie w krk. Przed wykładami warto przeglądnąć mapę Azji Środkowej.
~@^@ 9-08-2016 17:21
Ciekawie się zapowiada. Dzięki za informację.
~zxzxzx 9-08-2016 18:49
Zapomniano dodac, ze wyklady zaczynaja sie 20 sierpnia o godz. 18 i koncza 3 wrzesnia nad ranem. Mark Wilson bedzie wykladal 12 dni i nocy bez przerwy. Liczba 12 dni jest nieprzypadkowa. Tylu bylo apostolow. Nalezy zabrac z soba spiwor albo koc. Wyzywienie i miejsca do spania na koscielnej lawce bedzie zapewnione.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group