Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5132
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Niesamowite odkrycia” – świat starożytny i Biblia

Wtorek, 9 sierpnia 2016, 7:55
Aktualizacja: 7:57
Autor: Org
Jelenia Góra: „Niesamowite odkrycia” – świat starożytny i Biblia
Fot. Organizator
W Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Panieńskiej w Jeleniej Górze rozpocznie się 20 sierpnia o godz. 18.00 seria 12 wykładów Marka Wilsona, australijskiego misjonarza, naukowca specjalizującego się w archeologii i historii starożytnych cywilizacji.

- Prelegent wydobywa na światło dzienne piękno starożytnego świata – informuje pastor Andrzej Sieja. - Ukazuje odkrycia archeologiczne w korelacji z informacjami występującymi w Biblii, jakże często negowanymi przez różnych ludzi, uważających Biblię za zbiór dawnych podań i legend – dodaje.

Wykładowca z dużą znajomością rzeczy i w sposób przekonywujący mówi o dziejach odkryć ze starożytności i jakie to ma znaczenie w dzisiejszym życiu.

- Jego celem nie jest pokazywanie jedynie naukowej dokumentacji i faktów różnych odkryć, ale jak to wszystko przyczynia się do podniesienia autorytetu Biblii jako księgi wiarygodnej. Dzięki temu każdy może lepiej zrozumieć wiele faktów zawartych w Piśmie Świętym. Mark Wilson w sposób bardzo przystępny odkrywa historię starożytną zawartą w Biblii. Spotkania są zarówno dla tych, którzy wierzą, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, a wówczas potwierdzą jego wiarę, jak i dla tych, którzy do Pisma Świętego podchodzą krytycznie, a wówczas dostarczą spory ładunek wiedzy teoretycznej. W taki m.in. sposób pragniemy zachęcić wielu do czytania i poznawania jednej z najstarszych ksiąg świata – dodaje organizator spotkania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group