Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7198
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Niepewna sztuczna inteligencja świateł

Sobota, 2 lutego 2008, 8:24
Aktualizacja: 13:10
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Niepewna sztuczna inteligencja świateł
Fot. TEJO
Nowa sygnalizacja świetlna ma coraz więcej przeciwników. Dołączają do nich kierowcy, którzy w piątek po południu stali w gigantycznych korkach. Powód? Światła na jakiś czas przestały działać.

Ze światłami źle, ale bez nich – jeszcze gorzej. Przekonali się o tym kierowcy, którzy w piątek utknęli na ulicy Bankowej, placach Niepodległości oraz ks. kard. Wyszyńskiego, ponieważ przestały działać światła.

Hit komunikacyjny minionego roku okazał się zawodny. Dlaczego? Jeszcze nie wiadomo. Miejski Zarząd Dróg i Mostów podkreśla, że produkt wciąż jest na gwarancji i może płatać figle. A kierowcy mają już powyżej uszu „prezentu” za milion sześćset tysięcy złotych.

Awarię usunięto, ale użytkownicy dróg wciąż wypominają minusy systemu. Jest on nieprzewidywalny i wcale nie rozładowuje korków. Do tego nie ułatwia życia pieszym, którzy muszą nieraz uzbroić się w cierpliwość przed pokonaniem zebry. Czerwone światło pali się w nieskończoność, a zielone gaśnie w mgnieniu oka.

MZDiM wciąż testuje system i wprowadza korekty do jego oprogramowania. A cierpliwość kierowców bywa często na wyczerpaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group